Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez ponad rok "piątką" zamiast na Św. Marcin dojedziemy pod Browar, a "13" na Pl. Wielkopolski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez ponad rok "piątką" zamiast na Św. Marcin dojedziemy pod Browar, a "13" na Pl. Wielkopolski
07-09-2017 01:28   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się przebudowa ul. Św. Marcin, która ma potrwać do końca przyszłego roku. Na Łazarz nie dojeżdża już "trójka". W zamian pod Browar można dojechać "piątką", która kursuje znacznie częściej niż wcześniej tramwaje linii nr 3. To nie jedyne zmiany w komunikacji.

Tramwaje i autobusy jeżdżą częściej

Obowiązuje już zasadniczy rozkład jazdy (tzw. "zimowy"). Tramwaje na liniach numer: 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 17 i 18 kursują co 10 minut (poza szczytem co 12 minut). Z kolei "jedenastka" jeździ co 20 minut (poza szczytem co 24 min.). Natomiast tramwaje linii nr 15 kursują co 7-8 minut (po za szczytem co 12`).

W dni robocze do godz. 6:30 tramwaje podjeżdżają na przystanki co kwadrans, a po godz. 18:30 co 20 minut. Z kolei w soboty przez cały dzień oraz w niedziele i święta po godz. 9:30 tramwaje jeżdżą co 20 minut, a w niedziele i święta do godz. 9:30 co 30 minut.

Ponadto ze względu na niską frekwencję zlikwidowana została linia nr 19, natomiast "jedenastka" w niedziele i święta wyjeżdża na trasę dopiero po godz. 9:30. Natomiast "piętnastka" nie dojeżdża już do Junikowa. Do cmentarza w dni robocze w godzinach szczytu oraz tak jak było do tej pory w soboty, niedziele i święta dojeżdżają tramwaje linii nr 6.

Częściej kursują również autobusy m.in. linii nr 51, 63, 64, 68, 69, 71, 82 i 93 – w dni robocze co 12 minut, a nie jak był do tej pory co kwadrans.


Bimby wróciły na Królowej Jadwigi, ale zniknęły ze Świętego Marcina – i to na ponad rok

W niedzielę zakończył się remont torowiska na moście i ulicy Królowej Jadwigi. Na swoje stałe trasy powróciły tramwaje linii nr 6, 12 i 18. Równocześnie zlikwidowana została autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" na linii T6 (Dworzec Zachodni - Rondo Rataje).

Jeden remont się zakończył, inny rozpoczął. W niedzielę rozpoczęła się realizacja projektu "Centrum".

W pierwszym etapie przebudowywana będzie ulica Święty Marcin. W tym samym czasie rozpocznie się dwutygodniowa wymiana zwrotnicy na ul. 27 Grudnia (przy skrzyżowaniu z ul. Gwarną). Zmiany w komunikacji tramwajowej będą obowiązywały do 17 września (niedziela). Od 18 września – po zakończeniu wymiany zwrotnicy na skrzyżowaniu ulic 27 Grudnia i Gwarna, tramwaje wrócą na trasy przez plac Wolności, 27 Grudnia i Gwarną, wyłączony z użytkowania będzie fragment torowiska na ul. Św. Marcin – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

I tak "trójka" nadal nie będzie dojeżdżać na Łazarz. Z Głogowskiej pod Browar można teraz dojechać "piątką", która kursuje częściej (do tej pory tramwaje linii nr 3 jeździły tylko w dni robocze od godz. 6 do 19 co 20/24 min).

"Trzynastka" dojeżdża teraz tylko do Placu Wielkopolskiego. W okolice Politechniki można dojechać jedynie tramwaje linii nr 23, która kursuje z Marcinkowskiego przez Most Rocha i rondo Rataje na Starołękę.


Zmienione trasy tramwajów kursujące przez Łazarz:

Linia nr 3:
Nie dojeżdża już na Łazarz (Wilczak - Zawady)

Linia nr 5:
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – rondo Rataje – Jana Pawła II – Kórnicka – trasa Kórnicka – … – rondo Starołęka – STOMIL
Od 18 września, po zakończeniu remontu zwrotnicy na ul. 27 Grudnia/Gwarna, trasa objazdowa obowiązywać będzie tylko w kierunku Stomila. W kierunku Górczyna tramwaje kursować będą stałą trasą przez Most św. Rocha i Plac Wolności.

Linia nr 13:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – Plac Cyryla Ratajskiego – 23 Lutego – PLAC WIELKOPOLSKI
Od 18 września, po zakończeniu remontu zwrotnicy na ul. 27 Grudnia/Gwarna tramwaje linii nr 13 pojadą przez Most Uniwersytecki, Św. Marcin i Gwarnę w obu kierunkach.

Linia nr 19:
Została zlikwidowana


Komentarze (1)

07-09-2017 18:35:11
Użytkownik komunikacji miejskiej
Piątka powinna cały czas jeździć tak jak teraz...
Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
The September Concert. "Dom bajek pełen muzyki"- spotkanie literackie dla dzieci.

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: