Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi zaprosiły na podróż w czasie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi zaprosiły na podróż w czasie
29-07-2017 21:34   Janusz Ludwiczak
Wycieczki zabytkowym Chevroletem po terenie Targów, opowieści o dawnym Poznaniu, pokazy archiwalnych filmów w Sali Ziemi, kiermasz książek historycznych, pokaz strojów i eksponatów z minione epoki, stare zdjęcia z łazarskiego fyrtla – to wszystko czekało w ramach akcji "Sobota z historią", którą przygotowały Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W pawilonie 2 pochodzącym z lat 1928-1929 można było zobaczyć m.in. zabytkowe samochody. Wystawę retro przygotował Automobilklub Wielkopolski i Poznańskie Klasyki Nocą. Z kolei na wycieczkę w czasie po Targach można było wybrać się zabytkowym Chevroletem, na pokładzie którego przewodnicy opowiadali o historii MTP i PeWuKi, czyli Powszechnej Wystawie Krajowej.

W Sali Ziemi prezentowane były archiwalne filmy z życia Targów, a także pokazujące historyczny Łazarz. Chętni mogli zobaczyć również wystawę starych zdjęć i eksponaty z minionej epoki.

Z kolei w czwartek, 3 sierpnia MTP zapraszają do targowego ogrodu, w którym o godz. 21:30 wyświetlony zostanie film "Podróż na sto stóp" w ramach kina letniego.

Natomiast w przyszłą sobotę, 5 sierpnia na Targach odbędzie się akcja "Do it yourself", podczas której dzieci będą mogły nauczyć się majsterkowania. Pracownicy targowych warsztatów technicznych zaproszą dzieci do zabawy w małe złote rączki. W programie znajdą się praktyczne zajęcia, podczas których dzieci przygotują karmniki dla ptaków, ozdobne wieszaki i pudełka na skarby.

Zabytkowe samochody na MTP będzie można ponownie zobaczyć na początku listopada podczas Motor Show Retro, czyli Targach Pojazdów Zabytkowych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: