Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje na ponad rok znikną ze Św. Marcina - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje na ponad rok znikną ze Św. Marcina
29-07-2017 20:40   Janusz Ludwiczak
Do końca października 2018 roku potrwa generalna przebudowa ulicy Św. Marcin. Od 3 września na ponad rok "piątką" i "trzynastką" nie dojedziemy z Łazarza do ścisłego centrum - w okolice Kupca i Pl. Bernardyńskiego.

Po trwającej pięć lat przebudowie Kaponiery oraz modernizacji torowiska na ulicy i moście Królowej Jadwigi (która ma zakończyć się do 31 sierpnia) na początku września ruszy generalna przebudowa ul. Święty Marcin.

Przystępujemy do długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, której celem jest kompleksowa odnowa ulicy św. Marcin. W kolejnych etapach przebudujemy sąsiednie ulice wraz z budową tramwaju w ulicy Ratajczaka. Stworzymy reprezentacyjne, przyjazne mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom przestrzenie publiczne w centrum miasta – zapowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Prace mają rozpocząć się w nocy z 2 na 3 września. Na ponad rok ze Św. Marcina znikną zarówno tramwaje jak i samochody. Objazd dla ruchu kołowego poprowadzony zostanie ulicami: Kościuszki, Powstańców Wielkopolskich, Ogrodową i Piekarami, a w kierunku powrotnym przez Plac Wolności, Ratajczaka, 27 Grudnia, Fredry i Kościuszki.

Swoje trasy zmienia również tramwaje linii nr 2, 5, 9, 13 i 16. Przez ponad rok "piątką" i "trzynastką" nie dojedziemy z Łazarza do ścisłego centrum - w okolice Kupca i Pl. Bernardyńskiego. Bimby pojadą najprawdopodobniej objazdem przez Towarową i Królowej Jadwigi.

Przebudowa ul. Św. Marcin potrwa do końca stycznia 2019 r., a do końca października 2018 planowane jest uruchomienie ruchu tramwajowego. Inwestycję za 57,6 mln zł realizuje spółka Budimex.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: