Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje na ponad rok znikną ze Św. Marcina - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje na ponad rok znikną ze Św. Marcina
29-07-2017 20:40   Janusz Ludwiczak
Do końca października 2018 roku potrwa generalna przebudowa ulicy Św. Marcin. Od 3 września na ponad rok "piątką" i "trzynastką" nie dojedziemy z Łazarza do ścisłego centrum - w okolice Kupca i Pl. Bernardyńskiego.

Po trwającej pięć lat przebudowie Kaponiery oraz modernizacji torowiska na ulicy i moście Królowej Jadwigi (która ma zakończyć się do 31 sierpnia) na początku września ruszy generalna przebudowa ul. Święty Marcin.

Przystępujemy do długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, której celem jest kompleksowa odnowa ulicy św. Marcin. W kolejnych etapach przebudujemy sąsiednie ulice wraz z budową tramwaju w ulicy Ratajczaka. Stworzymy reprezentacyjne, przyjazne mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom przestrzenie publiczne w centrum miasta – zapowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Prace mają rozpocząć się w nocy z 2 na 3 września. Na ponad rok ze Św. Marcina znikną zarówno tramwaje jak i samochody. Objazd dla ruchu kołowego poprowadzony zostanie ulicami: Kościuszki, Powstańców Wielkopolskich, Ogrodową i Piekarami, a w kierunku powrotnym przez Plac Wolności, Ratajczaka, 27 Grudnia, Fredry i Kościuszki.

Swoje trasy zmienia również tramwaje linii nr 2, 5, 9, 13 i 16. Przez ponad rok "piątką" i "trzynastką" nie dojedziemy z Łazarza do ścisłego centrum - w okolice Kupca i Pl. Bernardyńskiego. Bimby pojadą najprawdopodobniej objazdem przez Towarową i Królowej Jadwigi.

Przebudowa ul. Św. Marcin potrwa do końca stycznia 2019 r., a do końca października 2018 planowane jest uruchomienie ruchu tramwajowego. Inwestycję za 57,6 mln zł realizuje spółka Budimex.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: