Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dokończą przejście na Matyi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dokończą przejście na Matyi
22-07-2017 13:19   Janusz Ludwiczak
Już niebawem jeszcze bardziej skróci się droga pieszych z okolic Targów i Towarowej na dworzec Poznań Główny. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na budowę kolejnej części przejścia dla pieszych na Moście Dworcowym

Na początku lipca, przy okazji otwarcia nowego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów przez ul. Matyi na wysokości dawnego dworca PKS, Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania, zapowiedział ogłoszenie przetargu na budowę brakującej 1/3 przejścia przy dworcu Poznań Główny.

Realizacja jest rozszerzeniem spełnionej już obietnicy złożonej mieszkańcom przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta Poznania. Polegała ona na wybudowaniu przejścia łączącego przystanki tramwajowe z południową częścią Mostu Dworcowego w 2015 r., co ułatwiło i znacznie skróciło drogę osobom udającym się na poznański dworzec. Wbrew obawom poprzednich władz nie wpłynęło ono na pogorszenie się płynności jazdy samochodów i powstawanie korków – przekonuje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Dziś realizujemy zupełnie inną wizję - pieszy i pasażer transportu publicznego jest podmiotem polityki miejskiej a nie przedmiotem. Ilość osób, które korzystają z tego przejścia od 2015 roku potwierdza słuszność naszych wspólnych działań – dodaje wiceprezydent Maciej Wudarski.

Środki na budowę przejścia naziemnego pochodzą z poprawki budżetowej zgłoszonej przez radnego Prawa do Miasta Tomasza Wierzbickiego. Na ten cel przeznaczono 1,2 mln zł.

W ramach prac wybudowane zostanie przejście dla pieszych przez jezdnię północną ulicy Matyi oraz sygnalizacja świetlna w rejonie skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej. Infrastruktura dostosowana będzie również do potrzeb ruchu rowerowego. Szacowany czas realizacji robót budowlanych wyniesie 60 dni od dnia podpisania umowy przez wykonawcę. PIM czeka na oferty wykonawców do 4 sierpnia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: