Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska: Remont wiaduktu miał potrwać do 22 lipca - skończy się 22 sierpnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska: Remont wiaduktu miał potrwać do 22 lipca - skończy się 22 sierpnia
28-07-2017 13:05   Janusz Ludwiczak
Kierowców czeka jeszcze niecały miesiąc utrudnień na ulicy Hetmańskiej. Jak się okazuje remont wiaduktu kolejowego, który według pierwszych komunikatów miał zakończy się 22 lipca potrwa do 22 sierpnia. Wykonawca informuje, że powodem zamieszania jest "pomyłka pisarska".

W ubiegły poniedziałek, 17 lipca rozpoczął się remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Hetmańską. Kierowcy jadący z Wildy na Łazarz mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Zamknięte zostały dwie pozostałe nitki pomiędzy ulicą Fabryczną a Kolejową.

Na ulicy Hetmańskiej tworzą się ogromne korki, już od ulicy Rolnej.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również piesi, gdyż na czas prowadzonych prac zamykany jest chodnik. Piesi mogą poruszać się chodnikiem po południowej stronie ulicy Hetmańskiej (po stronie biurowca Skalar Office).

Prace pierwotnie miały zakończyć się 22 lipca o godz. 22, o czym informował Miejski Inżynier Ruchu i Zarząd Dróg Miejskich.

Tymczasem roboty na Hetmańskiej i związane z tym utrudnienia prowadzone są drugi tydzień. Dlaczego tak jest? Pytamy najpierw w ZDM-ie.

Remont w rejonie wiaduktu na ul. Hetmańskiej nie jest prowadzony przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Dlatego trudno nam się wypowiadać w kwestii przebiegu robót. Natomiast sprawy związane z zatwierdzeniem organizacji ruchu podlegają Miejskiemu Inżynierowi Ruchu, który jest jednostką niezależną od ZDM – tłumaczy Marcin Idczak, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Pytamy więc wykonawcę prac i kolej.

20 lipca wysłaliśmy sprostowanie daty zakończenia remontu, tj. 22 sierpnia 2017. Pierwotna informacja wynikała z pomyłki pisarskiej. Remont prowadzony będzie tylko po nitce północnej – wyjaśnia Anna Pietrzak z PPU Dromo, wykonawcy prac.

Zgodnie z harmonogramem remont wiaduktu kolejowego nad ul. Hetmańską rozpoczął się 17 lipca i potrwa do końca sierpnia 2017 r. Nie ma opóźnień w prowadzeniu robót. Nie przewidujemy wykonania remontu wiaduktu po stronie południowej, ze względu na dobry stan techniczny tej części konstrukcji obiektu – dodaje Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Tak więc kierowcy i piesi muszą liczyć się jeszcze z utrudnieniami na Hetmańskiej pod wiaduktem kolejowym jeszcze przez cztery tygodnie. Zmiany nie dotyczą pasażerów MPK, gdyż ruch tramwajowy odbywa się normalnie.


R E K L A M A

Komentarze (1)

28-07-2017 13:31:31
kierowca
Lipiec a sierpień - no ładna pomyłka... naucie się odróżniać 7 od 8, a nie utrudniać życie kierowcom przez kolejny miesiąc! Królowej Jadwigi zapchana i zakorkowana, do tego Most Lecha - co jeszcze chcecie rozkopać???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: