Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski - zobacz koncepcje przebudowy, które nie wygrały. Będą konsultacje ws. remontu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski - zobacz koncepcje przebudowy, które nie wygrały. Będą konsultacje ws. remontu
09-05-2017 13:06   Janusz Ludwiczak
Pod koniec marca miasto rozstrzygnęło konkurs na przygotowanie koncepcji przebudowy Rynku Łazarskiego. Targowisko na planie koła z zadaszeniem, strefa wypoczynku z placem zabaw i fontannami, kawiarniane ogródki, poprowadzenie ruchu dookoła płyty i rzeźby "Eki z Małeki" – tak ma do końca przyszłego roku wyglądać Rynek Łazarski. Do konkursu stanęło w sumie 25 pracowni projektowych, z czego do finału zakwalifikowało się pięć z nich. Prezentujemy pozostałe koncepcje przebudowy Rynku Łazarskiego. Tymczasem w przyszłą środę, 17 maja odbędą się konsultacje dotyczące inwestycji.

Konkurs na opracowanie koncepcji rewaloryzacji Rynku Łazarskiego miasto ogłosiło pod koniec ubiegłego roku. Stanęło do niego w sumie 25 pracowni projektowych, z czego do finału komisja konkursowa dopuściła pięć z nich: pracownia Basis z Warszawy, Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska (Warszawa), Maciej Siuda Pracownia Projektowa (Warszawa), Pracownia Architektury Krajobrazu Marta Tomasiak (Kępice), Biuro Projektów Lewicki Łatak. Sp. z o.o. Sp. k., (Kraków) oraz Autorska Pracownia Architektoniczna Jacek Bułat (Poznań) i to właśnie ta ostatnia wygrała konkurs.

Jak już informowaliśmy koncepcja zakłada, że targowisko zostanie zadaszone i będzie w formie koła. Architekci przewidzieli również dodatkową przestrzeń handlową przeznaczoną dla okazjonalnych jarmarków. Zlikwidowana ma zostać jezdnia prowadząca przez środek Rynku Łazarskiego - łącząca Małeckiego z Dmowskiego. Ruch ma odbywać się dookoła płyty, wokół kamienic ulicą dwukierunkową. Piesi mają zyskać szersze chodniki, a przy budynkach pojawi się nowa zieleń. Z kolei na tzw. "Lejku Łazarskim", czyli Skwerze im. Kazimierza Nowaka pojawi się strefa wypoczynku i rekreacji. W projekcie przewidziano ławki, fontanny, a nawet plac zabaw z elementami nawiązującymi do stylu afrykańskiego. Z główną płytą rynku plac będzie powiązany schodami. Więcej o tym w artykule: Skwer z placem zabaw, zadaszone targowisko w kształcie koła, pomnik Eki - taki będzie Rynek Łazarski. Tam też prezentujemy zwycięską koncepcję.

Do finału konkursu przeszło w sumie pięć pracowni. Prezentujemy pozostałe koncepcje przebudowy Rynku Łazarskiego.

Jak zapewnia magistrat zakładany harmonogram przewiduje ogłoszenie przetargu na prace budowlane w IV kwartale 2017 roku. Całość ma się zakończyć w grudniu 2018 roku.

Dodajmy, że na przebudowę Rynku Łazarskiego zarezerwowano 10 milionów złotych ze środków budżetu miasta. Czy faktycznie łazarskie targowisko doczeka się w końcu remontu i otrzyma nowe oblicze – przekonamy się za niecałe dwa lata.

Tymczasem w przyszłą środę odbędą się konsultacje - spotkanie informacyjne dotyczące przebudowy Rynku Łazarskiego.

Zwycięska pracownia przedstawi na nim szczegółowo swój projekt, będzie okazja do zapoznania się z nim i do zadawania dodatkowych pytań – wyjaśnia Joanna Dulińska z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta Poznania.

Spotkanie informacyjne dotyczące przyszłości Rynku Łazarskiego odbędzie się w środę, 17 maja o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza 9/13.


Komentarze (2)

09-05-2017 19:56:40
mieszkaniec
Zobaczycie będzie jak z Kolejową...
09-05-2017 14:56:18
eka z małeki
-ja nie doczekam!!!We wszystkich projektach stawiam na wrażliwość.estetykę i elegancję.Chciałbym dla moich kochanych,wszystkich!!!żeby tam było jak najwięcej zieleni takie jest moje marzenie i żeby nasi następcy nie zastali po nas tylko betonu.Myślę tak sobie,nie wiem czy mój osobisty wizerunek przyszłości mojego ukochanego wszystkich zadowoli???? eka
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: