Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski - zobacz koncepcje przebudowy, które nie wygrały. Będą konsultacje ws. remontu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski - zobacz koncepcje przebudowy, które nie wygrały. Będą konsultacje ws. remontu
09-05-2017 13:06   Janusz Ludwiczak
Pod koniec marca miasto rozstrzygnęło konkurs na przygotowanie koncepcji przebudowy Rynku Łazarskiego. Targowisko na planie koła z zadaszeniem, strefa wypoczynku z placem zabaw i fontannami, kawiarniane ogródki, poprowadzenie ruchu dookoła płyty i rzeźby "Eki z Małeki" – tak ma do końca przyszłego roku wyglądać Rynek Łazarski. Do konkursu stanęło w sumie 25 pracowni projektowych, z czego do finału zakwalifikowało się pięć z nich. Prezentujemy pozostałe koncepcje przebudowy Rynku Łazarskiego. Tymczasem w przyszłą środę, 17 maja odbędą się konsultacje dotyczące inwestycji.

Konkurs na opracowanie koncepcji rewaloryzacji Rynku Łazarskiego miasto ogłosiło pod koniec ubiegłego roku. Stanęło do niego w sumie 25 pracowni projektowych, z czego do finału komisja konkursowa dopuściła pięć z nich: pracownia Basis z Warszawy, Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska (Warszawa), Maciej Siuda Pracownia Projektowa (Warszawa), Pracownia Architektury Krajobrazu Marta Tomasiak (Kępice), Biuro Projektów Lewicki Łatak. Sp. z o.o. Sp. k., (Kraków) oraz Autorska Pracownia Architektoniczna Jacek Bułat (Poznań) i to właśnie ta ostatnia wygrała konkurs.

Jak już informowaliśmy koncepcja zakłada, że targowisko zostanie zadaszone i będzie w formie koła. Architekci przewidzieli również dodatkową przestrzeń handlową przeznaczoną dla okazjonalnych jarmarków. Zlikwidowana ma zostać jezdnia prowadząca przez środek Rynku Łazarskiego - łącząca Małeckiego z Dmowskiego. Ruch ma odbywać się dookoła płyty, wokół kamienic ulicą dwukierunkową. Piesi mają zyskać szersze chodniki, a przy budynkach pojawi się nowa zieleń. Z kolei na tzw. "Lejku Łazarskim", czyli Skwerze im. Kazimierza Nowaka pojawi się strefa wypoczynku i rekreacji. W projekcie przewidziano ławki, fontanny, a nawet plac zabaw z elementami nawiązującymi do stylu afrykańskiego. Z główną płytą rynku plac będzie powiązany schodami. Więcej o tym w artykule: Skwer z placem zabaw, zadaszone targowisko w kształcie koła, pomnik Eki - taki będzie Rynek Łazarski. Tam też prezentujemy zwycięską koncepcję.

Do finału konkursu przeszło w sumie pięć pracowni. Prezentujemy pozostałe koncepcje przebudowy Rynku Łazarskiego.

Jak zapewnia magistrat zakładany harmonogram przewiduje ogłoszenie przetargu na prace budowlane w IV kwartale 2017 roku. Całość ma się zakończyć w grudniu 2018 roku.

Dodajmy, że na przebudowę Rynku Łazarskiego zarezerwowano 10 milionów złotych ze środków budżetu miasta. Czy faktycznie łazarskie targowisko doczeka się w końcu remontu i otrzyma nowe oblicze – przekonamy się za niecałe dwa lata.

Tymczasem w przyszłą środę odbędą się konsultacje - spotkanie informacyjne dotyczące przebudowy Rynku Łazarskiego.

Zwycięska pracownia przedstawi na nim szczegółowo swój projekt, będzie okazja do zapoznania się z nim i do zadawania dodatkowych pytań – wyjaśnia Joanna Dulińska z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta Poznania.

Spotkanie informacyjne dotyczące przyszłości Rynku Łazarskiego odbędzie się w środę, 17 maja o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza 9/13.


R E K L A M A

Komentarze (2)

09-05-2017 19:56:40
mieszkaniec
Zobaczycie będzie jak z Kolejową...
09-05-2017 14:56:18
eka z małeki
-ja nie doczekam!!!We wszystkich projektach stawiam na wrażliwość.estetykę i elegancję.Chciałbym dla moich kochanych,wszystkich!!!żeby tam było jak najwięcej zieleni takie jest moje marzenie i żeby nasi następcy nie zastali po nas tylko betonu.Myślę tak sobie,nie wiem czy mój osobisty wizerunek przyszłości mojego ukochanego wszystkich zadowoli???? eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: