Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim jest czyściej. Każdego popołudnia targowisko sprząta kilka osób - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim jest czyściej. Każdego popołudnia targowisko sprząta kilka osób
15-04-2016 08:06   Janusz Ludwiczak
Spółka Targowiska podpisała umowę z firmą Alkom na sprzątanie Rynku Łazarskiego, który od początku kwietnia zaczyna świecić czystością. Każdego popołudnia płytę targowiska i stragany sprząta przynajmniej pięciu pracowników.

Widziałam, że wreszcie sprzątany jest Rynek Łazarski. Od razu widać dużą zmianę na lepsze. Mam nadzieję, że tak już pozostanie – pisze do nas Maria Paradowska, mieszkanka Rynku Łazarskiego i wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Św. Łazarz.

Spółka Targowiska, która zarządza Rynkiem Łazarskim ogłosiła na początku roku przetarg na sprzątanie poznańskich rynków i targowisk. Przetarg wygrała firma Alkom Firma Handlowo-Usługowa Henryk Sienkiewicz, która przez najbliższy rok, do końca marca 2017 roku będzie sprzątać Rynek Łazarski.

Spółka, ogłaszając zamówienie publiczne, zastosowała podwyższone warunki udziału. Oferty składać mogły firmy, które mają udokumentowane doświadczenie w sprzątaniu dużych zewnętrznych powierzchni. Oferenci zobowiązani byli też do przedstawienia zaświadczeń, że usługi te były realizowane dobrze. W specyfikacji określony też został szczegółowy system kontroli realizacji zadań oraz zwiększone kary za nienależycie wykonane usługi. Zarządca poznańskich targowisk liczy, że dzięki temu będą one solidnie sprzątane, co wpłynie na komfort zarówno handlujących jak i klientów – informuje Joanna Żabierek z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.

W ramach podpisanej umowy Alkom będzie również mył płytę targowiska wraz ze straganami, wyrywał chwasty, odśnieżał rynek wraz z wywożeniem śniegu i błota pośniegowego oraz sprzątał śmieci z zachowaniem selektywnej segregacji.


R E K L A M A

Komentarze (7)

21-09-2016 22:26:20
Bazyli
Było przez 3 miesiące odrobinę lepiej: sprzątający brali się do pracy po południu, nie dopiero w nocy, śmieci wywożono wcześniej. Od sierpnia jest już ponownie jak dawniej: po godzinach handlu leżą śmieci do późnego wieczora, pojemniki są przepełnione - cały weekend te z piątku nie wywożone wystają i cuchną z przepełnionych pojemników. Papiery i worki wiatr roznosi po całej okolicy. Zapytam tak jak pani Aneta: Kiedy remont tego syfu? Zapytam od siebie: Kiedy miasto podejmie działania by Łazarz wyglądał jak dzielnica miasta w UE?
30-04-2016 11:38:51
Łazarzanin
Brud smród i ubóstwo. Tak to wygląda
16-04-2016 15:44:01
Aneta
A keidy remont tego syfu?
15-04-2016 23:28:15
ja
Wielki czas czyściej i ciszej w nocy bo te krzyki i rozmowy to chyba przesada bo oni sprzątają, tylko te śmieci żeby nie zostawały.
15-04-2016 20:21:33
Kelo
Jeszcze jakby mogli pozrywać siatki, folie, wywieźć stare palety i krzesła przypięte łańcuchami bedzie duuuzo lepiej!
15-04-2016 09:53:24
Joa
To bardzo dobra wiadomość.
15-04-2016 09:12:21
Kelo
Jeszcze jakby mogli pozrywać siatki, folie, wywieźć stare palety i krzesła przypięte łańcuchami bedzie duuuzo lepiej!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

18:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Spotkanie konsultacyjne ws. zagospodarowania terenu Wolnych Torów
Sala Zielona, Hol Wschodni MTP

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Ostatnia Biesiada - Zbigniew Górny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: