Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "Dwójki" okazali serca i wsparli Klinikę Kardiochirurgii Dziecięcej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "Dwójki" okazali serca i wsparli Klinikę Kardiochirurgii Dziecięcej
24-03-2017 00:37   Janusz Ludwiczak
Ponad 15 tysięcy złotych udało się zebrać podczas środowego koncertu charytatywnego, który zorganizowali uczniowie II LO na rzecz akcji "Droga do serca", której organizatorem jest Stowarzyszenie Nasze Serce działające przy Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W środowy wieczór już po raz osiemnasty w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się koncert charytatywny. W tym roku uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami i przyjaciółmi postanowili wesprzeć akcje "Droga do serca".

Hasło akcji "Droga do serca" odnosi się do drogi, jaką musi pokonać dziecko po operacji kardiochirurgicznej z sali operacyjnej na oddział pooperacyjny kardiochirurgii w obecnych warunkach. Jest to sytuacja, w której pacjent ma być transportowany z bloku operacyjnego na parterze na oddział pooperacyjny na IV piętrze. Czas potrzebny na przygotowanie transportu i pokonanie tego dystansu może wynosić nawet do 30 min. Dlatego zbieramy środki na budowę nowego oddziału Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej, który powstanie nad blokiem operacyjnym. Byliśmy zaskoczeni, ze II LO chce nam pomóc. Młodzież zaprezentowała profesjonalny poziom. Cały recital był żywy, melodyjny, z dekoracjami, strojami. Uczniowie mogliby spokojnie wsiąść w autobus i zrobić trasę koncertową po całej Polsce, zawsze mieliby widownię – powiedział Michał Wojtalik, prezes Stowarzyszenia "Droga do serca" i kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

XVIII Koncert Charytatywny odbył się pod hasłem "W starym kinie". Zgromadzona w auli II LO publiczność mogła wysłuchać takich przebojów jak "Tylko we Lwowie", "Sex appeal", "Umówiłem się z nią na 9", "Miłość Ci wszystko wybaczy" czy "Ach jak przyjemnie" w aranżacji i wykonaniu uczniów szkoły.

W drugiej części odbyła się licytacja, podczas której można było wylicytować m.in. strategiczną grę planszową "27 grudnia 1918" o Powstaniu Wielkopolskim i mosiężną figurkę z postacią Stanisława Taczaka przekazaną przez marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka, pióro podarowane przez wojewodę Zbigniewa Hoffmana, obraz "9 litografii - widoki XIX -wiecznego Poznania autorstwa Juliusa von Minotoliego" ofiarowane przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiak czy również piłkę z autografami Lecha Poznań.

Największym zainteresowaniem cieszyła się licytacja biletów na koncert Michael Jarre w Gdańsku, które przekazała Danuta Pawlicka, mama jednej z uczennic. Zaproszenia te udało się wylicytować za tysiąc złotych.

W sumie podczas środowego koncertu udało się zebrać 15 070 złotych na rzecz "Drogi do serca".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: