Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "Dwójki" zagrali dla chorych na Alzheimera {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "Dwójki" zagrali dla chorych na Alzheimera {WIDEO}
25-02-2016 07:47   Janusz Ludwiczak
W środowy wieczór w auli II LO odbył się XVII Koncert Charytatywny "Życie kabaretem jest", w trakcie którego uczniowie i nauczyciele zagrali na rzecz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego, które działa od 2004 roku, niosąc wszechstronną pomoc dla chorych, ich opiekunów, rodzin, oraz wszystkich osób dotkniętych problemem choroby Alzheimera.

Tradycją stały się już koncerty charytatywne w "Dwójce", z których dochód przeznaczany jest na rzecz osób chorych i potrzebujących. Tym razem uczniowie i nauczyciele II LO postanowili pomóc

Koncerty Charytatywne w II Liceum Ogólnokształcącym to już wieloletnia tradycja. Nasi uczniowie, ofiarowując swój czas i talent, rozwijają w sobie wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Uzyskane podczas koncertów środki finansowe przeznaczyliśmy na pomoc potrzebującym – naszym absolwentom oraz podopiecznym m.in. Oddziału Przeszczepu Szpiku Kostnego u Dzieci, Stowarzyszenia Osób z Autyzmem, Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, Hospicjum Palium prof. Jacka Łuczaka, Fundacji "Mam Marzenie" czy Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku" – wyjaśnia Olga Wyspiańska opiekun Samorządu Uczniowskiego II LO.

W trakcie koncertu "Życie kabaretem jest" zgromadzona w auli II LO publiczność mogła wysłuchać znanych przebojów, takich jak "Roxie", "Kaziu, zakochaj się", "Tanie dranie", "Tango Milonga" czy "Ta ostatnia niedziela" w aranżacji i wykonaniu uczniów szkoły.

W trakcie koncertu odbyła się również licytacja. Podczas niej można było wylicytować m.in. romantyczną, złotą zawieszkę na łańcuszek, którą podarowała dyrektor szkoły, Małgorzata Dembska, a także komplet 24 sztućców ze stali nierdzewnej, album o Wielkopolsce przekazany przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Najbardziej emocjonująca była licytacja panoramicznego zdjęcia Poznania wykonanego przez Ryszarda Horowitza, które przekazał prezydent Jacek Jaśkowiak. Cena wywoławcza wynosiła 50 złotych. Następnie stawkę podniesiono do 200, 250, 500 złotych. Gdy prowadząca aukcję Anna Przewoźniak pytała publiczność: "1700 zł po raz trzeci?" z sali padło "Dwa tysiące!". Ostatecznie zdjęcie udało się wylicytować na kwotę 2100 złotych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również licytacja zaproszenia na intelektualny deser i kawę z prof. Mariuszem Chołodym w pobliskiej kawiarni "Francuski Łącznik" czy voucher na wygodne odwiezienie ze szkoły do domu w wybranych terminie przez prof. Adriana Michałowicza. Na aukcji wystawiono też piłkę nożną z autografami piłkarzy Lecha Poznań, którą wylicytowano za 700 złotych.

Cieszę się, że mam młodzież, która chce pomagać innym. Dziękuje również Państwu za okazane serce – powiedziała na zakończenie uroczystości Małgorzata Dembska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej przy ul. Matejki.

W sumie na rzecz podopiecznych Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego udało się zebrać 12 tysięcy złotych, z czego 8 170 zł z samych aukcji.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: