Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dobiega końca remont peronu 4. Niebawem rozpoczną się prace na peronach przy Dworcu Zachodnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dobiega końca remont peronu 4. Niebawem rozpoczną się prace na peronach przy Dworcu Zachodnim
30-12-2016 00:51   Janusz Ludwiczak
Podróżni mogą już częściowo korzystać z przebudowanego peronu 4, na którym pojawiła się nowa nawierzchnia z płyt granitowych. Powstało również szersze zejście do tunelu podziemnego. Niebawem uruchomione zostaną windy, które ułatwią poruszanie się zwłaszcza osobom z problemami ruchowymi.

Przy peronie 4 zatrzymują się już pociągi. Gotowe są krawędzie peronowe oraz część nawierzchni. Przy zejściu do przejścia podziemnego stanęła wiata peronowa. Na peronie 4 pojawiły się także ławki i elementy małej architektury – tłumaczy Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe w Poznaniu.

To jeszcze nie koniec prac na peronie 4. Niebawem uruchomiona zostanie winda, która ułatwi dostanie się podróżnym zwłaszcza niepełnosprawnym i z problemami ruchowymi do tunelu podziemnego, prowadzącego na Dworzec Zachodni.

W styczniu mają rozpocząć się prace na peronie 6, później prace prowadzone będą na peronie 5. Inwestycja, która ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku będzie kosztować w sumie 40 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata o stereotypach przygotowana przez wolontariuszy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kierowca i motorniczy - zabawa dla dzieci szkolnych

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Księga skarg Jacka Kaczmarskiego" - koncert
Przemek Mazurek, Wojtek Winiarski, Paweł Głowacki, Szymon Żurowski zaprezentują autorskie kompozycje do tekstów z tomiku "Tunel" Jacka Kaczmarskiego

28

kwi

11:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
"Ach bleib bei uns…", koncert finałowy XIX Festiwalu Muzyki Pasyjnej I Paschalnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: