Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dobiega końca remont peronu 4. Niebawem rozpoczną się prace na peronach przy Dworcu Zachodnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dobiega końca remont peronu 4. Niebawem rozpoczną się prace na peronach przy Dworcu Zachodnim
30-12-2016 00:51   Janusz Ludwiczak
Podróżni mogą już częściowo korzystać z przebudowanego peronu 4, na którym pojawiła się nowa nawierzchnia z płyt granitowych. Powstało również szersze zejście do tunelu podziemnego. Niebawem uruchomione zostaną windy, które ułatwią poruszanie się zwłaszcza osobom z problemami ruchowymi.

Przy peronie 4 zatrzymują się już pociągi. Gotowe są krawędzie peronowe oraz część nawierzchni. Przy zejściu do przejścia podziemnego stanęła wiata peronowa. Na peronie 4 pojawiły się także ławki i elementy małej architektury – tłumaczy Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe w Poznaniu.

To jeszcze nie koniec prac na peronie 4. Niebawem uruchomiona zostanie winda, która ułatwi dostanie się podróżnym zwłaszcza niepełnosprawnym i z problemami ruchowymi do tunelu podziemnego, prowadzącego na Dworzec Zachodni.

W styczniu mają rozpocząć się prace na peronie 6, później prace prowadzone będą na peronie 5. Inwestycja, która ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku będzie kosztować w sumie 40 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: