Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza program "TERMO-2017" - na dotacje na termomodernizację i zakup nowych pieców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza program "TERMO-2017" - na dotacje na termomodernizację i zakup nowych pieców
09-02-2017 11:02   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W marcu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje uruchomienie priorytetowego programu TERMO-2017, skierowanego wprost do osób fizycznych. Celem jego jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach jednorodzinnych poprzez ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla.

Budżet, który przeznaczono na realizację programu "TERMO-2017" przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW) wynosi 10 mln zł, a okres wdrażania i dotowania projektu to lata 2017-2020.

Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach jednorodzinnych poprzez ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla. Jest on przeznaczony dla osób fizycznych z terenu województwa wielkopolskiego, które chciałyby między innymi ocieplić ściany zewnętrznych swoich domów lub ich dachy, wymienić stolarkę okienną i drzwiową lub zmodernizować źródła ciepła. Co istotne, wysokość pomocy finansowej może wynieść nawet 100 proc. kosztów inwestycji – wyjaśnia Maja Niezborała z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Z programu "Piecyk-2017" także będą mogły skorzystać osoby fizyczne mieszkające na terenie Wielkopolski. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych poprzez ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla. Dlatego o dofinansowanie będą mogli się starać wszyscy ci, którzy w swoich domach chcą zmodernizować źródło ciepła i wymienić instalację ciepłowniczą. Tu także można otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 100 proc. kosztów inwestycji.

Budżet na realizację Programu wynosi 5 mln zł, a okres wdrażania i dotowania projektu to lata 2017-2019. Planowany termin ogłoszenia naboru wniosków - 8 maja 2017 roku, rozpoczęcie naboru planowane jest na 15 maja, a zakończenie - 26 maja 2017 roku.


R E K L A M A

Komentarze (1)

09-02-2017 11:25:33
Jan
Nie dotacje, a pożyczki z umorzeniem
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: