Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza program "TERMO-2017" - na dotacje na termomodernizację i zakup nowych pieców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza program "TERMO-2017" - na dotacje na termomodernizację i zakup nowych pieców
09-02-2017 11:02   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W marcu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje uruchomienie priorytetowego programu TERMO-2017, skierowanego wprost do osób fizycznych. Celem jego jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach jednorodzinnych poprzez ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla.

Budżet, który przeznaczono na realizację programu "TERMO-2017" przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW) wynosi 10 mln zł, a okres wdrażania i dotowania projektu to lata 2017-2020.

Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach jednorodzinnych poprzez ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla. Jest on przeznaczony dla osób fizycznych z terenu województwa wielkopolskiego, które chciałyby między innymi ocieplić ściany zewnętrznych swoich domów lub ich dachy, wymienić stolarkę okienną i drzwiową lub zmodernizować źródła ciepła. Co istotne, wysokość pomocy finansowej może wynieść nawet 100 proc. kosztów inwestycji – wyjaśnia Maja Niezborała z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Z programu "Piecyk-2017" także będą mogły skorzystać osoby fizyczne mieszkające na terenie Wielkopolski. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych poprzez ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla. Dlatego o dofinansowanie będą mogli się starać wszyscy ci, którzy w swoich domach chcą zmodernizować źródło ciepła i wymienić instalację ciepłowniczą. Tu także można otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 100 proc. kosztów inwestycji.

Budżet na realizację Programu wynosi 5 mln zł, a okres wdrażania i dotowania projektu to lata 2017-2019. Planowany termin ogłoszenia naboru wniosków - 8 maja 2017 roku, rozpoczęcie naboru planowane jest na 15 maja, a zakończenie - 26 maja 2017 roku.


Komentarze (1)

09-02-2017 11:25:33
Jan
Nie dotacje, a pożyczki z umorzeniem
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: