Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

KAWKA na zmniejszenie zanieczyszczeń - po raz ostatni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
KAWKA na zmniejszenie zanieczyszczeń - po raz ostatni
29-12-2016 00:34   redakcja, Urząd Miasta Poznania
2 miliony złotych – taka kwota jest przeznaczona w 2017 roku na likwidację starych pieców czy kotłów opalanych węglem i zastępowanie ich ciepłem systemowym, gazem lub energią elektryczną. O dofinansowanie będą mogli starać się również mieszkańcy Łazarza. Wnioski będzie można składać od poniedziałku, 2 stycznia.

Program KAWKA przeznaczony jest dla osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych, przedsiębiorców oraz dla jednostek sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, w tym szczególnie tych, które powstają w piecach przydomowych starego typu, kotłach i kominkach. Wsparcie udzielane jest na trwałą likwidację takich palenisk w budynkach i w zamian podłączenie ich do miejskiej sieci ciepłowniczej, montaż pieca gazowego lub ogrzewania elektrycznego.

Programem objęte są dzielnice o największym stopniu emisji pyłów drobnych PM10 i benzo-alfa-pirenu, w tym również Łazarz (podobszar C6 ograniczony: ul. Hetmańską, Przybyszewskiego i Reymonta, Marcelińską, Matejki, Konopnickiej, Śniadeckich, Głogowską oraz torami kolejowymi).

Wysokość wsparcia wynosi do 80% kosztów kwalifikowanych netto, ale nie więcej niż 80 zł/m2/lokal. Górny limit dofinansowania to 6.000 zł/lokal.

Wniosek o udzielenie dotacji wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta Poznania, najlepiej bezpośrednio w Wydziale Ochrony Środowiska UMP, ul. Gronowa 22a, pokój nr 202 (sekretariat Wydziału), piętro II, w godzinach pracy wydziału: pon. 7:30 - 17:00, wt. - pt. 7:30 - 15:30. Można to także zrobić za pośrednictwem poczty na adres Wydział Ochrony Środowiska UMP, 61-655 Poznań, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań. Datą złożenia wniosku jest data wpływu wniosku do Urzędu Miasta Poznania - termin upływa 15 marca.

Formularze i wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.poznan.pl/srodowisko - baner "KAWKA".

W roku 2017 po raz trzeci i ostatni będzie można starać się o dofinansowanie w ramach programu. W latach 2015 i 2016 z dotacji skorzystało 157 wnioskodawców, modernizując 312 mieszkań w Poznaniu. Dzięki temu udało się wyeliminować 478 pieców lub kotłów opalanych paliwem stałym i zastąpiono je ogrzewaniem z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowym lub elektrycznym. W efekcie w Poznaniu zmniejszono w skali każdego roku emisję zanieczyszczeń do powietrza: o prawie 10 ton pyłów PM10 i 6 kg B (α)P.

Program KAWKA dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej (45%), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (5%) oraz budżetu miasta (30%).


R E K L A M A

Komentarze (1)

29-12-2016 14:22:29
eka z małeki
-rozumiem i popieram walkę o czystość powietrza:powtarza się że palimy złym paliwem i przez to tak jest,zgadzam się z tym.Kupując węgiel wcale nie taki tani,jaką mam gwarancję że jest dobrej jakości.Można apelować i grozić ludziom to najprostsze!!!Jakoś nie słyszałem żeby kontrolowano punty sprzedaży węgla i sprawdzano jaki SYF niewiadomego pochodzenia ludziom sprzedają!!!Myślę że to nie jest takie trudne!!!.....mówi się że działa mafia węglowa a jak mafia to wiadomo...STRACH!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: