Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podwórka mogą stać się bardziej "przyjazne" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podwórka mogą stać się bardziej "przyjazne"
24-01-2017 01:12   Janusz Ludwiczak
Nowa zieleń, place zabaw lub miejsca wypoczynku dla mieszkańców - wszystko to może powstać na kolejnych łazarskich podwórkach. Rusza piąta edycja akcji "Przyjazne podwórko". Wspólnoty mogą liczyć teraz nie na 20, a na 40 tys. zł dofinansowania.

Od 2013 roku realizowany jest program "Przyjazne Podwórko", który adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się na obszarze jednostek pomocniczych - Osiedli: Jeżyce, Wilda, Stare Miasto, Ostrów Tumski–Śródka–Zawady–Komandoria i Św. Łazarz. Wspólnoty mieszkaniowe mogą się też organizować dla realizacji wspólnego projektu - zagospodarowania terenu komunalnego przyległego do więcej niż jednej nieruchomości wspólnej, muszą jednak wówczas określić sposób swojej reprezentacji.

Celem programu "Przyjazne Podwórko" jest polepszenie m.in. estetyki otoczenia budynków mieszkalnych wspólnot mieszkaniowych w strefie śródmiejskiej Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia trwałych elementów infrastruktury: miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci i małej architektury.

Rusza piąta edycja projektu. W tym roku wspólnoty mieszkaniowe będą mogły liczyć nie na 20, a na 40 tys. zł dofinansowania.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi zapisami programu, koszty nakładów ponoszone są przez MiastoPoznań i wspólnoty mieszkaniowe w udziałach po 50%, przy czym koszt obciążający Miasto z tytułu realizacji przedsięwzięcia jednej wspólnoty nie może przekroczyć 40.000 zł. Kwota ta może zostać pomnożona przez liczbę wspólnot mieszkaniowych, które zorganizowały się na rzecz wspólnej realizacji przedsięwzięcia. Wspólnoty mieszkaniowe mogą składać w ZKZL sp. z o.o. wnioski o współfinansowanie planowanych przedsięwzięć w ramach Programu "Przyjazne Podwórko" do 31 stycznia każdego roku, a w terminie do 20 lutego ogłaszana jest lista przedsięwzięć zatwierdzonych do realizacji. Możliwe jest wyznaczenie dodatkowego terminu składania wniosków oraz ich rozpatrzenia w sytuacji, gdy pierwsze rozstrzygnięcie nie wyczerpie w całości środków przeznaczonych na Program w danym roku budżetowym. – objaśnia Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

W pierwszej edycji programu "Przyjazne podwórka", w 2013 roku z pomocy Miasta w utworzeniu zielonego, atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców otoczenia skorzystały dwie wspólnoty przy ul. Bukowskiej 13 oraz Palacza 8/10/12. Natomiast do edycji programu "Przyjazne podwórka" w 2014 roku przystąpiły wspólnoty z ul. Głogowskiej 60, Grottgera 3/3a, Kossaka 4-6 oraz Parkowej 3a/5/7/9/11.

Natomiast w 2015 r. do programu zgłosiły się trzy wspólnoty mieszkaniowe z Łazarza. Na podwórku przy ul. Chociszewskiego 33 i 33a pojawiło się nowe ogrodzenie, chodnik oraz zieleń. Inwestycja kosztowała 21 076,20 zł, z czego miasto dofinansowało zadanie w kwocie 10 538,10 zł.

Planowane przedsięwzięcie wspólnoty mieszkaniowej Hetmańska 35-43 obejmowało utwardzenie terenu, montaż ograniczników oraz wykonanie nasadzeń. Szacowany łączny koszt wynosi 54.859,63 zł, wnioskowana kwota dofinansowania przez Miasto: 20.000 zł.

Z kolei na podwórku przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Kasprzaka utwardzono teren podwórka i wykonano nawierzchnię z kostki, a także nasadzono zieleń. Inwestycja kosztowała 66 357,72 zł, z czego 20 tys. zł dofinansował ZKZL.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: