Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogród przy ul. Limanowskiego zajął trzecie miejsce w konkursie "Zielony Poznań" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogród przy ul. Limanowskiego zajął trzecie miejsce w konkursie "Zielony Poznań"
01-12-2015 07:33   Janusz Ludwiczak
Rozstrzygnięty został etap miejski w konkursie "Zielony Poznań". III miejsce w kategorii ogrody przydomowe zdobyła Iwona Jarosz z ul. Limanowskiego.

Już po raz 22 odbył się konkurs "Zielony Poznań", którego celem jest poprawa warunków życia w mieście, jego estetyki zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w pracy oraz utrwalanie wizerunku Poznania postrzeganego zawsze jako miasto zieleni. To dzięki ogromnej pasji, zaangażowaniu i zamiłowaniu do natury wielu poznaniaków, konkurs obfituje w ciekawe i wyjątkowe roślinne aranżacje i kompozycje, które wyróżniając się na tle lokalnej architektury upiększają miasto tworząc je zadbane, uporządkowane i zielone.

W tegorocznej edycji do rywalizacji zgłoszono 4 758 obiekty w tym: w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne 217 obiektów; w kategorii balkony, tarasy, loggie i okna 598 obiektów; w kategorii ogrody przydomowe 552 obiektów, w kategorii działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych 3 387 obiektów oraz w kategorii pasy zieleni 4 obiekty.

Z kolei na Łazarzu do konkursu "Zielony Poznań" zostało zgłoszonych 117 obiektów przez 76 osób prywatnych i instytucje.

Otrzymaliśmy 58 zgłoszeń w kategorii zieleńce, zielone podwórka i kwietniki (kategoria A), 44 zgłoszenia w kategorii balkony, loggie i okna (kategoria B) oraz 15 w grupie ogrody przydomowe (kategoria C). Zgodnie z regulaminem do etapu miejskiego mogliśmy wytypować pięć obiektów do oceny przez komisję miejską i ten limit wykorzystaliśmy – wyjaśnia Bogumiła Maćkowiak z komisji konkursu "Zielony Poznań", Rada Osiedla Św. Łazarz.

Do etapu miejskiego zgłoszony został m.in. zieleniec przed II LO przy ul. Matejki, a także dwa balkony i dwa przydomowe ogrody zgłoszone przez mieszkańców Łazarza.

W ubiegłą środę odbyła się gala finałowa XXII edycji konkursu "Zielony Poznań". Dyplomy i nagrody dla laureatów wręczył wiceprezydent Jędrzej Solarski.

III miejsce w kategorii "ogrody przydomowe" zdobyła Iwona Jarosz z ul. Limanowskiego.

We wszystkich dwudziestu dwóch edycjach konkursu "Zielony Poznań" wzięło udział ponad 64 tysiące uczestników. Z kolei w ciągu ostatnich pięciu lat, od 2011 do 2015 r. do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono łącznie 554 obiektów, z czego 257 w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i podwórka, 212 - w kategorii balkony, loggie i okna, 80 - w kategorii ogrody przydomowe oraz 5 w kategorii pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią poprzedniego roku lub wiosną roku bieżącego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: