Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pasażerowie zjadą już w dół z dworca Poznań Głównego na perony 1, 2 i 3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pasażerowie zjadą już w dół z dworca Poznań Głównego na perony 1, 2 i 3
21-12-2016 18:31   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się budowa schodów ruchomych, którymi podróżni mogą zjechać z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3.

W maju 2014 roku dr Daniel Załuski z Politechniki Gdańskiej przygotował na zlecenie PKP analizę poprawy funkcjonalności nowego dworca Poznań Główny.

Mój audyt polegał na tym, że miałem ocenić cały dworzec, z punktu widzenia pasażera. Jednym z głównych problemów jest brak koordynacji poszczególnych projektów. Obszar hali dworcowej musi być pozbawiony różnych stolików, reklam i stoisk. Najgorszym problemem jest tu punkt informacji miejskiej i kolejowej. To jest gigantyczne stanowisko, z którego niewiele osób korzysta. Ogromnym utrudnieniem jest brak schodów ruchowych w obu kierunkach – tłumaczył dr Daniel Załuski z Politechniki Gdańskiej.

– przekonywał Jarosław Bator, ówczesny dyrektor zarządzający PKP S. A. ds. nieruchomości.

Spółka PKP aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzące z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Do przetargów albo żadna firma nie złożyła oferty, albo wykonawcy chcieli wyższych kwot. I tak do ostatniego zamówienia ogłoszonego w lipcu ofertę złożyła tylko jedna firma z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

W końcu PKP S.A. znalazło chętnego wykonawcę, którym zostało konsorcjum AMP i A-Projekt z Warszawy. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu.

Aby zminimalizować ewentualne utrudnienia, inwestycja realizowana była etapami. W pierwszej kolejności budowano schody prowadzące na perony nr 1 i 3. Prace z tym związane zakończyły się w październiku. Następnie rozpoczęto budowę schodów na peron nr 2. Dzisiaj uruchomione zostały schody ruchome prowadzące na peron nr 2 na dworcu Poznań Główny. Tym samym PKP S.A. zakończyła inwestycję, a podróżni mogą korzystać ze wszystkich ruchomych ciągów – informują Polskie Koleje Państwowe.

Budowa schodów ruchomych na dół kosztowała w sumie 2 miliony 437 tysięcy złotych.


Komentarze (1)

21-12-2016 21:41:41
poznanianka
Może taka konieczność oceny dworca przez pana dr była.Ale najlepiej dworzec ocenili i oceniają sami pasażerowie i mieszkańcy Poznania.Bubel , który przez kilkanaście lat będzie w permanentnym remoncie. Worek bez dna.Informacje na dworcu to niewypał.Z prostego względu ,że dotrzeć do nich pokonując kilometry wśród reklam, stolików,sklepów to nie lada wyczyn.Wszystko się błyszczy, mieni, pachnie i w końcu jest się na dworcu przy upragnionej informacji.Z każdej strony dworca z dotarciem do informacji, to zadanie do wykonania przez każdego dyrektora zarządzającego PKP SA ds nieruchomości.Proszę wykonać ten " spacer " obowiązkowo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: