Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pasażerowie zjadą już w dół z dworca Poznań Głównego na perony 1, 2 i 3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pasażerowie zjadą już w dół z dworca Poznań Głównego na perony 1, 2 i 3
21-12-2016 18:31   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się budowa schodów ruchomych, którymi podróżni mogą zjechać z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3.

W maju 2014 roku dr Daniel Załuski z Politechniki Gdańskiej przygotował na zlecenie PKP analizę poprawy funkcjonalności nowego dworca Poznań Główny.

Mój audyt polegał na tym, że miałem ocenić cały dworzec, z punktu widzenia pasażera. Jednym z głównych problemów jest brak koordynacji poszczególnych projektów. Obszar hali dworcowej musi być pozbawiony różnych stolików, reklam i stoisk. Najgorszym problemem jest tu punkt informacji miejskiej i kolejowej. To jest gigantyczne stanowisko, z którego niewiele osób korzysta. Ogromnym utrudnieniem jest brak schodów ruchowych w obu kierunkach – tłumaczył dr Daniel Załuski z Politechniki Gdańskiej.

– przekonywał Jarosław Bator, ówczesny dyrektor zarządzający PKP S. A. ds. nieruchomości.

Spółka PKP aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzące z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Do przetargów albo żadna firma nie złożyła oferty, albo wykonawcy chcieli wyższych kwot. I tak do ostatniego zamówienia ogłoszonego w lipcu ofertę złożyła tylko jedna firma z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

W końcu PKP S.A. znalazło chętnego wykonawcę, którym zostało konsorcjum AMP i A-Projekt z Warszawy. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu.

Aby zminimalizować ewentualne utrudnienia, inwestycja realizowana była etapami. W pierwszej kolejności budowano schody prowadzące na perony nr 1 i 3. Prace z tym związane zakończyły się w październiku. Następnie rozpoczęto budowę schodów na peron nr 2. Dzisiaj uruchomione zostały schody ruchome prowadzące na peron nr 2 na dworcu Poznań Główny. Tym samym PKP S.A. zakończyła inwestycję, a podróżni mogą korzystać ze wszystkich ruchomych ciągów – informują Polskie Koleje Państwowe.

Budowa schodów ruchomych na dół kosztowała w sumie 2 miliony 437 tysięcy złotych.


Komentarze (1)

21-12-2016 21:41:41
poznanianka
Może taka konieczność oceny dworca przez pana dr była.Ale najlepiej dworzec ocenili i oceniają sami pasażerowie i mieszkańcy Poznania.Bubel , który przez kilkanaście lat będzie w permanentnym remoncie. Worek bez dna.Informacje na dworcu to niewypał.Z prostego względu ,że dotrzeć do nich pokonując kilometry wśród reklam, stolików,sklepów to nie lada wyczyn.Wszystko się błyszczy, mieni, pachnie i w końcu jest się na dworcu przy upragnionej informacji.Z każdej strony dworca z dotarciem do informacji, to zadanie do wykonania przez każdego dyrektora zarządzającego PKP SA ds nieruchomości.Proszę wykonać ten " spacer " obowiązkowo.
Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: