Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyburzono część przejścia podziemnego z Dworca Zachodniego na Główny - trwa przebudowa peronu 4 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyburzono część przejścia podziemnego z Dworca Zachodniego na Główny - trwa przebudowa peronu 4
05-10-2016 00:34   Janusz Ludwiczak
Już niebawem na peron 4, a także 5 i 6 będzie można wjechać windą z przejścia podziemnego, łączącego Dworzec Zachodni z Poznań Główny.

Niedawno zakończyła się przebudowa peronu 4a, z którego odjeżdżają pociągi głównie do Wrocławia. W ramach inwestycji postawiono na nim m.in. zabytkową wiatę z żeliwnymi słupami z końca XIX wieku.

Po peronie 4a przyszedł czas na 4. Od połowy sierpnia trwa jego przebudowa. Na peronie 4, a także nr 5 i 6 pojawi się docelowo nawierzchnia z granitowych płyt, nowe oświetlenie, ławki, kosze, tablice informacyjne, a także windy, które ułatwią poruszanie się zwłaszcza osobom z problemami ruchowymi.

Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Zdemontowana została stara nawierzchnia, rozebrano schody do tunelu, zdemontowano stary tor. Obecnie wykonywana jest instalacja odwodnienia pod rozebranym torem, przekładany jest wodociąg, budowana jest przepompownia z kolektorem odprowadzającym ścieki. Układane są ścianki peronowy i prowadzone są prace w tunelu – wyjaśnia Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe w Poznaniu.

Inwestycja ma kosztować w sumie 40 milionów złotych.

Pasażerowie zyskają dodatkowo jedną krawędź peronową, która przed remontem była nieczynna. Odnowione perony będą wyższe od poprzednich, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Modernizacja infrastruktury kolejowej na stacji Poznań Główny obejmuje remont nie tylko peronów 4a, 4, 5 i 6, ale także modernizację tunelu pod nimi. PLK wyposaży go w dodatkowe 3 windy prowadzące na perony, co ułatwi dostanie się na nie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz z ciężkim bagażem. Dodatkowo w tunelu zostanie zainstalowany monitoring, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Wyremontowane zostaną tory w obrębie stacji, rozjazdy i sieć trakcyjna – dodaje Zbigniew Wolny z Polskich Linii Kolejowych.


Komentarze (4)

05-10-2016 18:16:09
uuu
jest co raz piekniej
05-10-2016 12:42:11
strrr
Może chodzi o ten fragment przy peronie 4 od strony pl. Dworcowego. Tam gdzie lokomotywy czasem wjeżdżały.
05-10-2016 12:40:05
mk35
@M, zapewne chodzi o fragment peronu 4 na wysokości pl. Dworcowego. Wcześniej był tam tor, na którym tylko były odstawiane pociągi, ale najwyraźniej po remoncie tor wejdzie do normalnego użytku, choć ze względu na długość będą z niego korzystały krótsze pociągi (np. spalinowe).
05-10-2016 09:48:18
M
"dodatkowa krawędź peronowa" ? W którym nibv miejscu to będzie i przy jakim peronie ?
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: