Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyburzono część przejścia podziemnego z Dworca Zachodniego na Główny - trwa przebudowa peronu 4 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyburzono część przejścia podziemnego z Dworca Zachodniego na Główny - trwa przebudowa peronu 4
05-10-2016 00:34   Janusz Ludwiczak
Już niebawem na peron 4, a także 5 i 6 będzie można wjechać windą z przejścia podziemnego, łączącego Dworzec Zachodni z Poznań Główny.

Niedawno zakończyła się przebudowa peronu 4a, z którego odjeżdżają pociągi głównie do Wrocławia. W ramach inwestycji postawiono na nim m.in. zabytkową wiatę z żeliwnymi słupami z końca XIX wieku.

Po peronie 4a przyszedł czas na 4. Od połowy sierpnia trwa jego przebudowa. Na peronie 4, a także nr 5 i 6 pojawi się docelowo nawierzchnia z granitowych płyt, nowe oświetlenie, ławki, kosze, tablice informacyjne, a także windy, które ułatwią poruszanie się zwłaszcza osobom z problemami ruchowymi.

Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Zdemontowana została stara nawierzchnia, rozebrano schody do tunelu, zdemontowano stary tor. Obecnie wykonywana jest instalacja odwodnienia pod rozebranym torem, przekładany jest wodociąg, budowana jest przepompownia z kolektorem odprowadzającym ścieki. Układane są ścianki peronowy i prowadzone są prace w tunelu – wyjaśnia Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe w Poznaniu.

Inwestycja ma kosztować w sumie 40 milionów złotych.

Pasażerowie zyskają dodatkowo jedną krawędź peronową, która przed remontem była nieczynna. Odnowione perony będą wyższe od poprzednich, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Modernizacja infrastruktury kolejowej na stacji Poznań Główny obejmuje remont nie tylko peronów 4a, 4, 5 i 6, ale także modernizację tunelu pod nimi. PLK wyposaży go w dodatkowe 3 windy prowadzące na perony, co ułatwi dostanie się na nie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz z ciężkim bagażem. Dodatkowo w tunelu zostanie zainstalowany monitoring, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Wyremontowane zostaną tory w obrębie stacji, rozjazdy i sieć trakcyjna – dodaje Zbigniew Wolny z Polskich Linii Kolejowych.


Komentarze (4)

05-10-2016 18:16:09
uuu
jest co raz piekniej
05-10-2016 12:42:11
strrr
Może chodzi o ten fragment przy peronie 4 od strony pl. Dworcowego. Tam gdzie lokomotywy czasem wjeżdżały.
05-10-2016 12:40:05
mk35
@M, zapewne chodzi o fragment peronu 4 na wysokości pl. Dworcowego. Wcześniej był tam tor, na którym tylko były odstawiane pociągi, ale najwyraźniej po remoncie tor wejdzie do normalnego użytku, choć ze względu na długość będą z niego korzystały krótsze pociągi (np. spalinowe).
05-10-2016 09:48:18
M
"dodatkowa krawędź peronowa" ? W którym nibv miejscu to będzie i przy jakim peronie ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

15

gru

Palmiarnia Park Wilsona
Dzień Herbaty - proces powstawania, warsztaty
w godz. 11:00-14:00

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: