Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoła Podstawowa nr 69 obchodziła 60-lecie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoła Podstawowa nr 69 obchodziła 60-lecie
08-12-2016 01:28   Janusz Ludwiczak
We wtorek, 6 grudnia, w dniu 141. urodzin patrona, pierwszego prezydenta Poznania Szkoła Podstawowa nr 69 przy ul. Jarochowskiego obchodziła swoje 60-lecie istnienia.

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od przemówienia Przemysława Foligowskiego, dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania i Aleksandry Kuś z Kuratorium Oświaty. Ewa Baranowska, dyrektor szkoły przypomniała najważniejsze wydarzenia z dziejów placówki. Nagrodzeni zostali również laureaci konkursów przeprowadzonych z okazji jubileuszu szkoły.

W kolejnej części uroczystości nasi uczniowie zaprezentowali montaż słowno–muzyczny ukazujący narodziny szkoły, jej rozwój i osiągnięcia aż do dnia dzisiejszego. Pociąg historyczny zabrał nas w podróż przez 6 dekad jej istnienia. Autorką scenariusza była Kornelia Cichocka, prezentację multimedialną przygotowała Joanna Chrzan, a wystąpili uczniowie klas IIIa, IIIb, IVc, VIa, VIb, VIc. Następnie goście obejrzeli pokaz akrobatyczny w wykonaniu absolwentów naszej szkoły. W sali pamięci mieściła się wystawa eksponatów związanych z historią szkoły, w której goście mogli wrócić pamięcią do minionych lat. Świeczkę na torcie jubileuszowym zdmuchnęli byli dyrektorzy szkoły – opowiadają Aleksandra Osińska i Kornelia Cichocka, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 69.

Budowę placówki przy ul. Jarochowskiego 62 rozpoczęto na początku 1955 roku. Utworzenie szkoły było bardzo potrzebne, gdyż budynki Szkół Podstawowych 33 i 34 nie mogły pomieścić wszystkich dzieci rozbudowującej się nieustannie dzielnicy. Pierwsze lekcje w nowej szkole rozpoczęły się 3 września 1956 r. W 1968 r. szkoła otrzymała imię Jana Mazurka. Szesnaście lat później Szkole Podstawowej nr 69 nadano status Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu akrobatyka sportowa i lekkoatletyka. Tym samym była to jedna z pierwszych szkół sportowych w Poznaniu.

Dziesięć lat temu, 6 grudnia 2003 roku Szkoła Podstawowa nr 69 otrzymała nowego patrona, którym został Jarogniew Drwęski - prawnik, polski działacz narodowy i społeczny w Wielkopolsce i pierwszy prezydent Poznania w wolnej Polsce.

Uczniowie tej szkoły mają możliwość uczenia się dwóch języków obcych - angielskiego od pierwszej klasy, a później niemieckiego. W szkole funkcjonują klasy o profilu teatralnym, a także klasy sportowe, specjalizujące się w akrobatyce sportowej oraz judo. Placówka bierze udział w programie Wielkopolskich Szkół Promujących Zdrowie, a także realizuje projekt w ramach europejskiego programu Sokrates Comenius, polegającym na wymianie doświadczeń i badań różnych aspektów kultury europejskiej, w czym aktywnie uczestniczą uczniowie. Do SP69 uczęszcza ponad 300 dzieci.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: