Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

UBIQ przy zbiegu Grunwaldzkiej i Ułańskiej budowlą roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
UBIQ przy zbiegu Grunwaldzkiej i Ułańskiej budowlą roku
17-11-2016 23:33   Janusz Ludwiczak
Kompleks biurowy UBIQ34 Business Park, który powstał w ubiegłym roku na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy zbiegu ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Wojskowej otrzymał nagrodę Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną roku 2015 w Poznaniu.

Statuetka Jana Baptysty Quadro przyznawana jest od 1999 roku. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić obiekty, które najlepiej wpisują się w architekturę miasta. Statuetką Quadro zostały nagrodzone już m.in. Studio ADS za pawilon nr 8 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (w 2000 roku), Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich za Poznańskie Centrum Finansowe (2001), Studio ADS za projekt terminalu pasażerskiego na Ławicy (2002), Studio ADS za projekt Starego Browaru (2004), Sławomir Rosolski za projekt City Park Poznań - ekskluzywnego osiedla wraz z usługami w zabytkowej strukturze (2009).

Kompleks UBIQ34 otrzymał nagrodę za "nowoczesną architekturę nawiązującą detalami do istniejącego zabytkowego budynku, a jednocześnie spełniającą wysokie wymagania techniczne i funkcjonalne budynku. Inwestycja wpisała się w kontekst urbanistyczny z poszanowaniem istniejącego drzewostanu, tworząc kameralną atmosferę i kontynuując dobre wzorce tego fragmentu naszego miasta". Nagrodę odebrał główny architekt obiektu.

Pamiętam, jak w 1999 roku podczas przyznawania pierwszej nagrody J.B. Quadro, stałem sobie skromnie w kąciku i podziwiałem tych wszystkich wybitnych architektów którzy tu przyszli. Marzyłem wówczas, że może kiedyś i ja stanę tutaj, żeby odebrać tę nagrodę. Dziś moje marzenie się spełniło i jestem najbardziej szczęśliwym człowiekiem – powiedział Karol Fiedor.

UBIQ34 Business Park powstał na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy zbiegu ulic Wojskowej, Grunwaldzkiej i Ułańskiej w 2015 roku. Kompleks składa się z trzech budynków.

Budynek A, to zabytkowy obiekt koszarowy, który z otaczającym go terenem wpisany jest do rejestru zabytków. Został on odrestaurowany i zaadoptowany na funkcje biurowe. W budynku tym znajdzie się również część restauracyjna z tarasem letnim, przylegającym do dziedzińca wewnętrznego łączącego wszystkie trzy obiekty.

Budynek B to obiekt biurowy w standardzie klasy A, pod którym znalazł się parking podziemny dla samochodów i rowerów. Na każdej kondygnacji zaplanowano powierzchnię dla maksymalnie czterech najemców.

Natomiast budynek C, zaprojektowany został jako pawilon wielofunkcyjny, umożliwiający dogodną organizację konferencji, wystaw i różnego rodzaju pokazów multimedialnych.

Głównym najemcą w UBIQ34 jest międzynarodowa firma Deloitte świadcząca usługi z zakresu audytu, rachunkowości, doradztwa podatkowego, prawnego, finansowego oraz zarządzania. Swoją powierzchnie w kompleksie znalazły również Smay, Lennox Polska, Aluprof, 111 Serwis i biuro projektowe CDF Architekci.

Inwestorem jest poznański przedsiębiorca Karol Fiedor, zaś projekt opracowała pracownia CDF Architekci. Budowę, która trwała półtora roku zrealizowała firma Skanska.

O tym jak powstał obiekt przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Ułańskiej będzie można przekonać się oglądając wystawę "UBIQ34", którą będzie można oglądać od 26 listopada do 31 grudnia codziennie z wyjątkiem niedziel w godz. od 10:00 do 17:00 przy ul. Grunwaldzkiej 34a.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: