Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

UBIQ przy zbiegu Grunwaldzkiej i Ułańskiej budowlą roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
UBIQ przy zbiegu Grunwaldzkiej i Ułańskiej budowlą roku
17-11-2016 23:33   Janusz Ludwiczak
Kompleks biurowy UBIQ34 Business Park, który powstał w ubiegłym roku na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy zbiegu ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Wojskowej otrzymał nagrodę Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną roku 2015 w Poznaniu.

Statuetka Jana Baptysty Quadro przyznawana jest od 1999 roku. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić obiekty, które najlepiej wpisują się w architekturę miasta. Statuetką Quadro zostały nagrodzone już m.in. Studio ADS za pawilon nr 8 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (w 2000 roku), Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich za Poznańskie Centrum Finansowe (2001), Studio ADS za projekt terminalu pasażerskiego na Ławicy (2002), Studio ADS za projekt Starego Browaru (2004), Sławomir Rosolski za projekt City Park Poznań - ekskluzywnego osiedla wraz z usługami w zabytkowej strukturze (2009).

Kompleks UBIQ34 otrzymał nagrodę za "nowoczesną architekturę nawiązującą detalami do istniejącego zabytkowego budynku, a jednocześnie spełniającą wysokie wymagania techniczne i funkcjonalne budynku. Inwestycja wpisała się w kontekst urbanistyczny z poszanowaniem istniejącego drzewostanu, tworząc kameralną atmosferę i kontynuując dobre wzorce tego fragmentu naszego miasta". Nagrodę odebrał główny architekt obiektu.

Pamiętam, jak w 1999 roku podczas przyznawania pierwszej nagrody J.B. Quadro, stałem sobie skromnie w kąciku i podziwiałem tych wszystkich wybitnych architektów którzy tu przyszli. Marzyłem wówczas, że może kiedyś i ja stanę tutaj, żeby odebrać tę nagrodę. Dziś moje marzenie się spełniło i jestem najbardziej szczęśliwym człowiekiem – powiedział Karol Fiedor.

UBIQ34 Business Park powstał na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy zbiegu ulic Wojskowej, Grunwaldzkiej i Ułańskiej w 2015 roku. Kompleks składa się z trzech budynków.

Budynek A, to zabytkowy obiekt koszarowy, który z otaczającym go terenem wpisany jest do rejestru zabytków. Został on odrestaurowany i zaadoptowany na funkcje biurowe. W budynku tym znajdzie się również część restauracyjna z tarasem letnim, przylegającym do dziedzińca wewnętrznego łączącego wszystkie trzy obiekty.

Budynek B to obiekt biurowy w standardzie klasy A, pod którym znalazł się parking podziemny dla samochodów i rowerów. Na każdej kondygnacji zaplanowano powierzchnię dla maksymalnie czterech najemców.

Natomiast budynek C, zaprojektowany został jako pawilon wielofunkcyjny, umożliwiający dogodną organizację konferencji, wystaw i różnego rodzaju pokazów multimedialnych.

Głównym najemcą w UBIQ34 jest międzynarodowa firma Deloitte świadcząca usługi z zakresu audytu, rachunkowości, doradztwa podatkowego, prawnego, finansowego oraz zarządzania. Swoją powierzchnie w kompleksie znalazły również Smay, Lennox Polska, Aluprof, 111 Serwis i biuro projektowe CDF Architekci.

Inwestorem jest poznański przedsiębiorca Karol Fiedor, zaś projekt opracowała pracownia CDF Architekci. Budowę, która trwała półtora roku zrealizowała firma Skanska.

O tym jak powstał obiekt przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Ułańskiej będzie można przekonać się oglądając wystawę "UBIQ34", którą będzie można oglądać od 26 listopada do 31 grudnia codziennie z wyjątkiem niedziel w godz. od 10:00 do 17:00 przy ul. Grunwaldzkiej 34a.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: