Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Renowacja kamienicy przy Siemiradzkiego inwestycją 2015 roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Renowacja kamienicy przy Siemiradzkiego inwestycją 2015 roku
15-01-2016 00:18   redakcja, Urząd Miasta Poznania
ZKZL otrzymał nagrodę za renowację secesyjnej kamienicy przy Siemiradzkiego 2. Wyróżnienie przyznawane jest przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami.

Konkurs Inwestycja roku 2015 skierowany był do przedsiębiorców należących do Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami oraz firm ściśle z nią współpracujących, których inwestycje wyróżniają się na tle innych swoją innowacyjnością i nowoczesnością. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Wśród 68 nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursowa w składzie: Arkadiusz Borek (przewodniczący), Stefania Gąsiorowska oraz Henryk Rand wyłoniła 23 inwestycje, które weszły do ścisłego finału konkursu.

Nagrody przyznane zostały w 4 kategoriach: 1. Tereny zieleni 2. Adaptację 3. Kulturę i edukację 4. Mieszkalnictwo: budowa nowych obiektów, renowacja, nowe technologie.

W ostatniej z nich pierwsze miejsce zajął poznański Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który w minionym roku zakończył generalny remont secesyjnej kamienicy przy Siemiradzkiego 2.

Zaprojektowany na początku XX wieku zabytkowy budynek to narożna kamienica, położona wzdłuż linii zabudowy ulic Chełmońskiego i Siemiradzkiego, o charakterze mieszkalnym, wielorodzinnym. Nagrodzona inwestycja obejmowała opracowanie dokumentacji oraz wykonanie generalnej renowacji zabytkowej kamienicy.

W ramach remontu przeprowadzono renowację elewacji oraz wnętrz, co pozwoliło w pełni wyeksponować architektoniczne walory budynku. Wykonano też dobudowę oraz nadbudowę kamienicy, co pozwoliło pozyskać dodatkowe mieszkania, a także racjonalnie zaplanować powierzchnię użytkową budynku. Renowacja miała również na celu obniżenie kosztów eksploatacji ponoszonych przez miasto - właściciela kamienicy - oraz najemców. W tym celu przeprowadzona została m.in. termomodernizacja budynku. W ramach inwestycji został on też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


R E K L A M A

Komentarze (3)

05-02-2016 18:26:40
blabla
" W ramach inwestycji został on też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych."Pewnie, szczególnie te 4 schody do pokonania, żeby się dostać do windy. Śmiech... Chyba komisja dostała w kopercie.....
15-01-2016 23:01:50
Keny
7000 zł za m2 to pół darmo, koszt remontu ponad 10 milionów złotych. Ponad to, to kamienica ta nie była remontowana w 2015 roku. Nie wiem o co chodzi...
15-01-2016 15:09:01
Ostatni normalny
Nie wierze... Piekna kamienica, to fakt. Ale że ZKZL ją wyremontował... I co, teraz będą tam mieszkania socjalne? Ludzie! Ręce opadają. Socjalne powinny być skromne, czytaj - TANIE. A taki remont kosztował górę kasy. W takich warunkach to mieszkania powinny być na sprzedaż i kosztować min. 7000/m kw.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: