Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Statuetka Baptysty Quadro trafi do Skalara czy "Karolka"? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Statuetka Baptysty Quadro trafi do Skalara czy "Karolka"?
05-10-2011 01:28   Janusz Ludwiczak
Siedem budynków, których budowa zakończyła się w roku ubiegłym walczy o tegoroczną statuetkę Jana Babtysty Quadro. Wśród nominowanych znalazły się trzy nowowybudowane budynki na Łazarzu - biurowiec Skalar Office Center zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Góreckiej, dom studencki "Karolek" przy ul. Rokietnickiej oraz Centrum Kongresowo-Dydaktyczne z Biblioteką Główną mieszczącą się w kampusie Uniwersytetu Medycznego.

Statuetka Jana Baptysty Quadro przyznawana jest od 1997 roku. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić obiekty, które najlepiej wpisują się w architekturę miasta. Statuetką Quadro zostały nagrodzone już m.in. Studio ADS za pawilon nr 8 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (w 2000 roku), Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich za Poznańskie Centrum Finansowe (2001), Studio ADS za projekt terminalu pasażerskiego na Ławicy (2002), Studio ADS za projekt Starego Browaru (2004), Sławomir Rosolski za projekt City Park Poznań - ekskluzywnego osiedla wraz z usługami w zabytkowej strukturze (2009), a w roku ubiegłym Jacek Bułat, Bartosz Jarosz, Joanna i Michał Kapturczak, Paweł Świerkowski za projekt Biblioteki Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu.

Wśród nominowanych do tegorocznej edycji konkursu znalazły się trzy, wzniesione w roku ubiegłym nowe budynki: Skalar Office Center - budynek biurowo-usługowy przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Góreckiej, zaprojektowany przez Ewę i Stanisława Sipińskich, Centrum Kongresowo-Dydaktyczne z Biblioteką Główną Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego 39 (projekt Spółki Projektowania Architektonicznego Sadowski, Sadowska) oraz Dom Studencki "Karolek" przy ul. Rokietnickiej 5 (projekt Front Architects).
Oprócz tego o wyróżnienie to starają się: budynek dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji UAM przy al. Niepodległości 53, budynek biurowy przy ul. Szyperskiej 14 oraz przy ul. Piątkowskiej 116.

Nagroda zostanie wręczona pod koniec października. Wtedy też poznamy tegorocznego laureata.


Komentarze (2)

06-10-2011 09:50:01
sicilpol
OT: chyba było kiedyś forum? o ile dobrze pamiętam?
05-10-2011 22:06:25
w
Karolek to sympatyczny projekt bardzo dobrych architektów, jednak to Skalar najbardziej /moim zdaniem/ zasługuje na miano faworyta :) OT Jestem fanem tego portalu Panie Redaktorze, jednak zablokowanie komentarzy pod poprzednim artykułem uważam za ogromne potknięcie ! Sam artykuł i komentarze nie wzbudziły we mnie zbyt wielkich emocji, jednak blokowanie dyskusji to praktyka zła /nawet jeśli weźmiemy pod uwagę uciążliwą samodzielną moderację/. Może przyszłościowym rozwiązaniem byłoby stworzenie forum Łazarza pozwalające na swobodniejszą dyskusję, a jednocześnie bardziej skuteczną moderację?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: