Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lato małych rozbójników, czyli wakacje w bibliotece - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lato małych rozbójników, czyli wakacje w bibliotece
13-07-2016 01:25   Janusz Ludwiczak
Václav Čtvrtek, autor przygód rozbójnika Rumcajsa obchodziłby w tym roku 105. urodziny. Z tej okazji wszystkie filie Biblioteki Raczyńskich na Łazarzu zapraszają na zajęcia edukacyjno-artystyczne wokół literatury.

Niezależnie od zajęć tematycznych codziennie najmłodsi czytelnicy mogą również korzystać z gier planszowych, a także z internetu.

Filia 22, ul. Dmowskiego 37, tel. 61 866 16 29
Zajęcia we wtorki i czwartki w godz. 11:00-13:00 do 28 lipca.
W programie: Zajęcia literackie, plastyczne, gry, zabawy, konkursy z wykorzystaniem serii książek Krystyny Drzewieckiej „Piątka z Zakątka”, „Banda z Uroczyska”, „Nowe przygody Piątki z Zakątka”, „Piątka z Zakątka znowu w akcji”.

Filia 23, ul. Hetmańska 41, tel. 61 866 04 18
Zajęcia we wtorki i czwartki w godz. 11:00-13:00 do 14 lipca oraz od 16-25 sierpnia
W programie: Tegoroczne zajęcia mają na celu przede wszystkim dobrą zabawę, wzbogaconą elementami poznawczymi, zajęciami plastycznymi, konkursami, fragmentami książek. Będziemy bawić się przy muzyce zbójnickiej i nagraniach odgłosów przyrody. Inspiracją będą książki Čtvrtka o rozbójniku Rumcajsie, Hance i Cypisku oraz inne nawiązujące do tematyki łotrzykowskiej m.in. „Ronja córka zbójnika” oraz „Dzieci z ulicy Awanturników” Astrid Lindgren. Okaże się, że rozbójnictwo czy łobuzerstwo miewają zaskakujący efekt uboczny: pozytywny wpływ na wyobraźnię, odwagę, samodzielność oraz umiejętność radzenia w różnych sytuacjach. W pozostałe dni możliwość korzystania z gier planszowych i internetu.

Filia 46, ul. Arciszewskiego 27, tel. 61 862 77 15
Zajęcia w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11:30-13:30 do 29 lipca.
W programie: Celem spotkań będzie rozwój zainteresowań czytelniczych poprzez poznanie opowiadań znanych autorów dla dzieci, umiejętność pracy i zabawy w grupie, kształtowanie kreatywnego myślenia, rozwój zdolności manualnych oraz językowych. W programie spotkań: opowiadania o dawnych rozbójnikach i współczesnych rozrabiakach, zabawy integracyjne, quizy, konkursy, zagadki, zabawy ruchowe, gry planszowe, prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik.
Ponadto od 12 lipca do 23 sierpnia zapraszamy rodziców, dziadków i opiekunów ze swoimi pociechami na cykl spotkań „Wtorkowe czytanie na dywanie” (każdy wtorek o godz. 11:00).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: