Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pękła rura wodociągowa na ulicy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pękła rura wodociągowa na ulicy Głogowskiej
07-11-2008 12:49   Janusz Ludwiczak
Przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Wyspiańskiego pękła rura wodociągowa o średnicy 450 mm. Ulicą lała się małymi strumieniami woda, co wymusiło zamknięcie Głogowskiej przez drogowców i pracowników Aquanetu. To już trzecie pękniecie rury na Łazarzu w tym roku.

Ok. godz. 9 przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Wyspiańskiego pękła rura wodociągowa o średnicy 450 mm. Woda lała się na jezdni i po torowisku małymi strumieniami, na szczęście szyny nie zostały podmyte, dzięki czemu tramwaje mogą jeździć bez zmian.

Utrudnienia czekają zaś kierowców, jadących w kierunku ulicy Hetmańskiej. Dla nich wytyczono objazd ulicami Berwińskiego, Matejki i Kasprzaka (i dalej Niegolewskich, Sczanieckiej,. Potworowskiego lub Hetmańską), które niestety strasznie się korkują. Drogowcy rozkopali już asfalt w celu usunięcia pękniętej rury.

Tramwaje ulicą Głogowską kursują bez zmian, zwalniają jednak przy miejscu powstania awarii.

Mieszkańcy Łazarza mają wodę w kranach, jednak częściowo może być zmniejszone jej ciśnienie na wyższych kondygnacjach. W przypadku pytań można dzwonić pod bezpłatny numer telefonu 994 Pogotowia Technicznego Aquanet S.A.

Wieczorem wszystko powinno wrócić do normy, a awaria usunięta.
W godzinach wieczornych, ok.19/20 służby Aquanet zakończą usuwanie awarii rury wodociągowej w ul.Głogowskiej. Wymieniony zostanie półmetrowy odcinek rury, jutro zaś odtworzona zostanie nawierzchnia w ulicy. Pragnę podkreślić, że mieszkańcy okolicznych budynków podczas usuwania awarii nie mieli problemów z poborem wody, cały czas płynęła ona z kranów. Ruch tramwajowy także nie został wstrzymany. - poinformowała Dorota Wiśniewska, Kierownik Działu Marketingu Aquanet S.A.

To już czwarte pękniecie rury w ostatnim czasie na Łazarzu. W styczniu 2007 roku pod torowiskiem przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej powstała wskutek wypłukania przez wodę z pęknięcia rury dwumetrowa dziura.
Kolejne zdarzenia miały miejsce w kwietniu i lipcu tego roku, kiedy to w okolicach Dworca Zachodniego aż w dwóch miejscach pękła rura kanalizacji deszczowej, podmywając jezdnię i torowisko. Na ulicy Głogowskiej powstały wtedy dziury na głębokość 1,5 metra i szerokość ponad 2 metrów. Aquanet zdecydował więc o wymianie całej kanalizacji deszczowej od Mostu Dworcowego aż do ul.Załęże. Od połowy lipca do 30 sierpnia tramwaje na ulicy Głogowskiej zastąpiły autobusy zastępcze "za tramwaj".

Dzisiejsza awaria nie ma nic wspólnego z trzymiesięcznym remontem kanalizacji pod Głogowską (na odcinku od Mostu Dworcowego do Załęże) metodą "Aarseleff". Rura, która dziś pękła jest częścią magistrali wodociągowej i pochodzi z 1920 roku.


Komentarze (3)

07-11-2008 21:25:52
bert
I Aquanet chce jeszcze podwyzek? Nawet nie umieja porzadnych remontow przeprowadzic
07-11-2008 16:31:11
filip
mewa masz racje. Ciekawe jaki bylyby miny wlodarzy miasta, gdyby 1 grudnia pekla rura przy MTP. A to ciekawe, co wystarczy policzyc - kwiecien, lipiec, listopad - co 4 miesiace pekaja nam rury.
07-11-2008 16:07:58
mewa
Lepiej żeby te rury popękały teraz niż podczas konferencji klimatycznej, ale byłby wstyd...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: