Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plac zabaw w Parku Wilsona wzbogaci się o kolejne elementy. Na "Arenie" powstanie siłownia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plac zabaw w Parku Wilsona wzbogaci się o kolejne elementy. Na "Arenie" powstanie siłownia
26-04-2011 01:40   Janusz Ludwiczak
Do czerwca plac zabaw w Parku Wilsona wzbogaci się o kolejne elementy do zabawy dla dzieci. Jest też szansa, że na Łazarzu pojawią się kolejne place zabaw - m.in. w Parku Kasprowicza oraz pomiędzy ulicą Łukaszewicza i Lodową. Jeszcze w tym roku siłownia dla seniorów na wolnym powietrzu ma powstać na "Arenie".

W połowie listopada w Parku Wilsona, w miejscu jednej z trzech piaskownic pojawiły się pierwsze elementy placu zabaw - trzy bujaczki, które umożliwiły dzieciom huśtanie się.

Rozbudowa placu zabaw w Parku Wilsona będzie kontynuowana i na Dzień Dziecka, na maluchów będą czekać niespodzianki.

Zostały przekazane środki z budżetu Rady Osiedla Świętego Łazarza i byłego Targowego w wysokości 40 tys. zł. do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Z informacji, które udało mi się uzyskać zostało dokonane zamówienie na sprowadzenie kolejnych elementów zabawowych. Firma, która przyjęła to zlecenie ma czas do końca pierwszego kwartału na realizację zadania. Mamy nadzieję, że na początku czerwca, być może z okazji Dnia Dziecka uda się przygotować niespodziankę dla najmłodszych i ten plac zabaw będzie już mógł normalnie funkcjonować - mówi Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Place zabaw dla dzieci mają pojawić się też w Parku Kasprowicza (w pobliżu pływalni letniej) oraz na terenie między ulicami Dmowskiego, Łukaszewicza i Lodowej, który należy do miasta. Na ten temat będą niebawem rozmawiać z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej Radni z Osiedla Święty Łazarz.

Swoje miejsce do zabawy, a właściwie do ćwiczeń jeszcze w tym roku będą mieli seniorzy. W Parku Kasprowicza powstanie siłownia na wolnym powietrzu dla seniorów. Podobna działa już od kilku dni w Dziennym Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Konopnickiej.

W tym roku, w ramach budżetu miasta będzie realizowany plac dla seniorów, gdzie pojawią się urządzenia do ćwiczeń. Odbyła się już wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Zarządu Zieleni Miejskiej. Pojawiła się również koncepcja, aby mógł pojawić się tam też plac zabaw dla dzieci - tłumaczy Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Na realizację siłowni dla seniorów na wolnym powietrzu miasto przeznaczy 50 tys. zł.


R E K L A M A

Komentarze (1)

26-04-2011 09:48:23
wolf
Wreszcie jakieś dobre informacje. Kiedyś na łazarzu było trochę placów zabaw przy blokach, ale z czasem niszczały i spółdzielnie mieszkaniowe zamiast remontować, likwidowały je tłumacząc się że nie ma już na Łazarzu tak dużo małych dzieci więc nie opłaca się inwestować w place zabaw.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: