Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tydzień bez paraliżu Kaponiery i Teatralki, tygodniem straconym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tydzień bez paraliżu Kaponiery i Teatralki, tygodniem straconym
23-04-2010 15:45   Janusz Ludwiczak
W piątek po 13 na Rondzie Kaponiera wykoleiła się "piętnastka". W środę przez kilka minut stały tramwaje na Kaponierze i w ciągu ulicy Roosevelta. W ubiegłą środę przez ponad godzinę sparaliżowany był ruch tramwajowy w centrum miasta z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej i pantografu tramwaju linii nr 10. Nie ma już tygodnia, w którym tramwajowgo paraliżu nie ma już nie tylko na "Teatralce", ale i na Rondzie Kaponiera.

W piątek, po godz. 13:00 tramwaj linii nr 15 wykoleił się na Rondzie Kaponiera. Przez ponad pół godziny bimby nie kursowały przez centrum miasta.

Środa, 21 kwietnia. Po godz. 17:00 sznur tramwajów sięga od "Teatralki" aż do Mostu Dworcowego, w tym dwa tramwaje stoją na samym Rondzie Kaponiera, a pasażerowie na przystanek musieli udać się bezpośrednio przez jezdnię ronda uważając na wprost nadjeżdżające samochody.

Środa, 14 kwietnia. Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej i pantografu tramwaju linii nr 10 przez ponad godzinę utrudniony był ruch w ścisłym centrum miasta.

Co raz częściej w centrum dochodzi do paraliżów komunikacyjnych, albo z powodu awarii, jakie dochodzą na Rondzie Kaponiera, albo z przyczyny tworzących się korków w rejonie "Teatralki", o czym pisaliśmy w artykule: PST = Poznański SŁABY Tramwaj.

Sytuacja zarówno na Rondzie Kaponiera, jak i Teatralce powinna się zmienić dopiero za dwa lata, kiedy to trasa "PeSTki" zostanie wydłużona do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej, jednak na to poczekamy jeszcze kilka najbliższych miesięcy, a do utrudnień komunikacyjnych będziemy albo musieli się przyzwyczaić, albo przesiąść się na rower.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: