Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"93" powróci, ale tylko na cztery dni. "64" we Wszystkich Świętych co 20 minut - będzie tłok? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"93" powróci, ale tylko na cztery dni. "64" we Wszystkich Świętych co 20 minut - będzie tłok?
26-10-2009 01:08   Janusz Ludwiczak
Dobra wiadomość dla pasażerów oraz mieszkańców Łazarza i Górczyna. W piątek na swoją stałą trasę czyli z dworca na Górczynie ulicami Arciszewskiego i Reymonta powrócą autobusy linii nr 93. Niestety po Wszystkich Świętych autobusy linii nr 93 znów będą kursować tylko do Ogrodów.

W piątek o godz. 6:00 na okres Święta Zmarłych przywrócony zostanie dwukierunkowych ruch na ulicy Żeromskiego. Na swoje stałe trasy powrócą autobusy linii nr 82 oraz 93, które znów kursować będą na Łazarz i Górczyn ulicami Przybyszewskiego, Reymonta, Arciszewskiego i Ściegiennego.

Radość Łazarzan i Górczynian nie będzie trwać długo. Od wtorku, 3 listopada rozpocznie się dalszy ciąg remontu ulicy Żeromskiego, a autobusy linii nr 93 kursować będą znów tylko z osiedla Sobieskiego do Ogrodów. Zamiast tego pasażerowie dojechać będą mogli autobusami linii nr 82 lub "siódemką" prowadzącą trasą autobusów linii nr 93.

W sobotę, 31 października i we Wszystkich Świętych problem może być z dojazdem na Cmentarz Górczyński. MPK i ZTM dodatkowym taborem wzmocnią tylko autobusy linii nr 82, które jako jedyne kursować będą częściej.

Co 20 minut kursować będą autobusy pozostałych linii - 63, 64, 79 i 93, które łączą Górczyn z Grunwaldem, Łazarzem i Jeżycami. W dodatku jest bardzo możliwe, że na wszystkich tych liniach kursować będą krótkie autobusy. W tym roku częściej nie będą kursować autobusy linii nr 93, choć jeszcze w ubiegłym kursowały podobnie jak autobusy linii 82 częściej - co ok. 10 minut.

Sytuacja w ubiegłym roku pokazała, że 1 listopada do autobusów linii nr 64 nie można było wsiąść. Pojazdy nie dość, że były przepełnione, to jeździły rzadko - co 20 minut. Na dodatek na tej trasie kursowały tylko krótkie autobusy, choć w dni robocze na trasie linii nr 64 kursują autobusy przegubowe, mogące pomieścić więcej pasażerów. O sprawie pisaliśmy w artykule: Potworny ścisk w "64"

Na Cmentarzu Górczyńskim spoczywa wielu bliskich mieszkańców Łazarza i Jeżyc, którzy korzystają właśnie z "64".

MPK i ZTM zasygnalizujemy potrzebę przynajmniej skierowania autobusów przegubowych w okolice Cmentarza Górczyńskiego.


Komentarze (3)

26-10-2009 17:10:55
madzia
A ja na cmentarz zawsze wybieram się autobusem lub tramwajem. Nie stoję w korku, nie tracę nerwów przy szukaniu wolnego miejsca parkingowego. Jak się nie zmieszcze do jednego tramwaju jadę następnym. Nie zmiania to faktu, że kursujący najczęściej tylko autobus 82 na Górczyn to za mało! Co 10 minut powinny jeździć jeszcze 63, gdyż dojeżdża on na Grunwald i umożliwia przesiadkę na tramwaj na Junikowo oraz 64, gdyż faktycznie łączy Łazarz z Górczynem.
26-10-2009 13:25:41
kaśka
Znów mam jechać w tłoku? Chyba mpk czy tam ztm, jeden pies wolą zmusić ludzi do korzystania z własnych samochodów niż komunikacji miejskiej, a przecież transport publiczny miał być priorytetem zadań miasta i zachęceniem do skorzystania z ekologicznych środków transportu. Szczerze wolę jechać własnym autem niż tłoczyć się w napchanym autobusie i czekać na niego jeszcze po 20 minut. Dla porównania w Warszawie, w której też mam grób moich dziadków ZTM Warszawa uruchamia w tym roku aż 24 linie autobusowe cmentarne oznaczone symbolem "C". Niektóre linie kursować będą nawet co 3 minuty.
26-10-2009 09:03:35
max
Na 3 dni, dobre i to. Jednak częściej tylko 82? Niech urzędasy z MPK i ZTM wsiądą sobie do 63, 64 czy 79. Nie dość, że krótkie autobusy, to potworny ścisk, tłok, przepełnienie. Na przystankach ludzie tak się pchają, że autobusy na przystankach stoją po 2-3 minuty, a potem dziwimy się, czemu tak długo nie jedzie. No ale cóż, mamy czekać 20 minut, a niekiedy trwa to dłużej. Koniecznie w sobotę i niedzielę autobusy na Górczyn powinny jeździć częściej. Mam wrażenie, że urzędasy patrzą tylko na Miłostowo i Junikowo. Górczyn jest jednym z największych poznańskich cmentarzy, nie wiem czy nie trzecim po Junikowie i Miłostowie. W tym roku też nie będzie rozkładów 22, 24 i 173. Jakoś w Krakowie, Warszawie czy Gdańsku potrafią zrobić rozkłady jazdy ważne nawet 1 dzień, a u nas problemem jest zrobić rozkład na 2 tygodnie. No bo potem tramwaje i autobusy będą się spóźniać.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: