Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozkładów "22" i "24" zabrakło. Linie cmentarne jeździły jak chciały - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozkładów "22" i "24" zabrakło. Linie cmentarne jeździły jak chciały
05-11-2008 01:53   Janusz Ludwiczak
1 i 2 listopada MPK uruchomiło dwie dodatkowe linie tramwajowe na poznańskie cmentarze. I za to miejskiemu przewoźnikowi należy się duża pochwała. Niestety poznańskie MPK w porównaniu do Krakowa, Katowic, Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Łodzi i Warszawy nie zamieściło ani w internecie, ani na przystankach rozkładów jazdy linii cmentarnych, które ułatwiłyby oczekiwanie na tramwaj.

MPK już weekend przed Wszystkimi Świętymi oraz od 29 października do Miłostowa wydłużyło tramwaje linii nr 1 i 7, a do Junikowa bimby linii 6 i 15, zaś ze Śródki ulicą Główną i Gnieźnieńską do Miłostowa jeździły autobusy linii dodatkowej nr 173. Także na święto zmarłych, 1 i 2 listopada tramwaje wydłużone były do poznańskich cmentarzy, a dodatkowo uruchomione zostały linie cmentarne nr 22 i 24. Ponadto dzięki kursującym co 7 minut "jedynkom" i nawet co 5 minut "piętnastkom" tramwaje podjeżdżały średnio na przystanek co 1,6 minuty.

Teoretycznie tramwaje linii nr 24 powinny pojawiać się na przystankach co 10 minut. Niestety tylko teoretycznie, bo zdarzało się, że tramwaje tej linii pojawiały się w centrum rzadziej. Zdezorientowani byli pasażerowie chcący np. z przystanku "Marcinkowskiego" dostać się do Miłostowa. Niestety MPK w porównaniu do innych miast nie opublikowało ani na przystankach, ani w internecie rozkładów dodatkowych połączeń, często zwanych "liniami cmentarnymi".

Brak rozkładów jazdy linii cmentarnych to nie pierwsza wpadka MPK. Dopiero dwa tygodnie po uruchomieniu autobusu "za tramwaj" w związku z remontem na Winogradach rozkłady linii T pojawiły się na przystankach i stronie internetowej MPK. Wielokrotnie zdarzało się, że brakowało informacji dla pasażerów o godzinach odjazdów autobusów "za tramwaj" w innych częściach miasta.

Rozkłady linii cmentarnych zamieściło w internecie i na przystankach ZTM Warszawa, który w sumie uruchomił aż 23 dodatkowe linie autobusowe i dwie cmentarne. Podobnie było w gdańskim Zarządzie Transportu Miejskiego oraz w Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach oraz łódzkim MPK. Być może zmieni się to po powstaniu ZTM Poznań.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: