Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od czwartku zmiany i udogodnienia dla wybierających się na cmentarze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od czwartku zmiany i udogodnienia dla wybierających się na cmentarze
28-10-2009 18:04   Janusz Ludwiczak
Od czwartku ZTM oraz MPK uruchomią dodatkowe tramwaje do poznańskich nekropolii, a przy Cmentarzu Górczyńskim - na ulicy Arciszewskiego możliwe będzie parkowanie w pasie rozdziału.

Zbliża się Wszystkich Świętych. Jak co roku odwiedzamy groby naszych bliskich. Część osób już teraz przygotowuje groby przed Świętem Zmarłych. Dlatego MPK i ZTM już w miniony weekend uruchomiło dodatkowe tramwaje do cmentarzy. Kolejne zmiany i udogodnienia czekają od czwartku, aż do Zaduszek (2 listopada) włącznie.

Komunikacja miejska

W tym roku Zarząd Transportu Miejskiego i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadzą podobne udogodnienia co w latach poprzednich.

W czwartek, piątek oraz Dzień Zaduszny w godz. od 8:00 do 18:00 "jedynka" kursować będzie do Miłostowa, zaś tramwaje linii nr 6 i 15 "szóstka" wydłużone zostaną do Junikowa. Ponadto uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa nr 173 na trasie: ŚRÓDKA DWORZEC - Zawady - Główna - Gnieźnieńska - BOGUCIN, a autobusy linii nr 77 zostaną wzmocnione dodatkowym taborem.

W sobotę 31 października i w dniu Wszystkich Świętych - 1 listopada przez cały dzień tramwaje linii nr 6 i 15 wydłużone będą do Junikowa, a tramwaje linii nr 1 i 7 kierowane będą zamiast do Zawad do cmentarza na Miłostowie.

Od 8:00 do 18:00 tramwaje linii nr 7, 8 i 13 kursować będą co 10 minut, tramwaje linii nr 1 i 6 co 7/8 minut, zaś "piętnastka" pojawiać będzie się na przystankach co 5 minut. Częściej, dzięki wzmocnieniu dodatkowymi autobusami kursować będą linie nr 57, 60, 69, 70, 77 i 82.

31.10. oraz 01.11. w godz. od 9:00 do 18:00 uruchomione zostaną dwie dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe:
DODATKOWA LINIA TRAMWAJOWA NR 22 (co 15 minut) z Piątkowa na Miłostowo: OS. JANA III SOBIESKIEGO - Trasa PST - Most Teatralny - Plac Wielkopolski - Rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO
DODATKOWA LINIA TRAMWAJOWA NR 24 (co 10 minut), która połączy dwie największe poznańskie nekropolie: JUNIKOWO - Grunwaldzka - Rondo Kaponiera - Św.Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Plac Bernardyński - Most Św.Rocha - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO.
DODATKOWA LINIA AUTOBUSOWA NR 173: ŚRÓDKA DWORZEC - Zawady - Główna - Gnieźnieńska - Bałtycka - Gdyńska - Główna - Zawady - ŚRÓDKA DWORZEC.

Z uwagi na wprowadzenie od około 6:00 ruchu jednokierunkowego na ul. Złotowskiej od ul. Owczej do Bukowskiej autobusy linii 77 jadące od ul. Bukowskiej skierowane zostaną objazdem przez Rondo Przeźmierowo i dalej ul. Skórzewską, Malwową do pętli na Os. Kwiatowym.

Bilet półgodzinny wystarczy

W dniu 1 listopada na przejazdy trwające do kwadransa obowiązywać będą bilety 15-minutowe zgodnie z taryfą opłat. Natomiast na pozostałe przejazdy w jednym kierunku bez względu na czas ich trwania obowiązywać będą bilety półgodzinne.

"93" powraca na Łazarz i Górczyn

W związku z otwarciem dla ruchu dwukierunkowego ulicy Żeromskiego od piątku 30 października ok. godz. 6:00 do 2 listopada włącznie autobusy linii nr 82 i 93 powrócą na swoje stałe trasy.

Ruch drogowy

W dniach 30 października (piątek) i w Dzień Zaduszny (2 listopada) od godz. 8 aż do zmroku kierowcy wybierający się na Cmentarz Górczyński będą mogli parkować swoje pojazdy w pasie rozdziału na ulicy Arciszewskiego. Ponadto na odcinku między ulicami Palacza do Ściegiennego i na ulicy Ściegiennego do ul. Częstochowskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. Ruch tranzytowy i pojazdów ciężarowych kierowany będzie objazdem ulicami Hetmańską i Głogowską.

Zmiany w ruchu kołowym przewidziane będą także w okolicach dwóch największych poznańskich nekropolii - na Junikowie i Miłostowie. I tak ulice Cmentarna i Owcza będą jednokierunkowe (ruch odbywać będzie się w kierunku Złotowskiej i Bukowskiej). Natomiast na ulicy Warszawskiej, na wysokości cmentarza zostaną wyznaczone miejsca postojowe w pasie rozdziału. Na północnej jezdni ulicy Warszawskiej wyłączony z ruchu będzie lewy pas ruchu (przylegający do pasa rozdziału). Zarówno na ulicy Warszawskiej, jak i Gnieźnieńskiej wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, które kierowane będą objazdem ulicami Bałtycką i Lechicką.

W dniach 31.10 i 01.11. od godz. 7:00 na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Arciszewskiego zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch sterowany będzie ręcznie przez policjantów. Kierowcy będą mogli zostawiać swoje samochodu w pasie rozdziału na ulicy Arciszewskiego (na odcinku od Palacza do Ściegiennego) oraz na wyznaczonym pasie ruchu na ulicy Ściegiennego.
Wprowadzony zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, dla których wyznaczono objazd ulicami Hetmańską i Głogowską.

Kierowcy wybierający się na Junikowo muszą uważać na zmiany w organizacji ruchu przede wszystkim na ulicy Grunwaldzkiej. Na odcinku od ul. Jawornickiej do Cmentarnej, na ul. Cmentarnej (od Grunwaldzkiej do Złotowskiej) i na Złotowskiej (od Owczej do Bukowskiej) obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu.
Wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej - od Jugosłowiańskiej do Malwowej wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne, a ruchem kierować będą policjanci. Zlikwidowany zostanie też lewoskręt z ul. Grunwaldzkiej w ul. Cmentarną od strony ul. Malwowej.

Miłostowo. Na ul. Gnieźnieńskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. Wyznaczone zostaną miejsca postojowe w pasie rozdziału ulic Warszawskiej i Gnieźnieńskiej.
Na ul. Warszawskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, dla których wyznaczono objazd ulicami Bałtycką i Lechicką. Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: Warszawska – Mogileńska, Gnieźnieńska – Krańcowa.

Bezpieczeństwo

Policja apeluje szczególnie do kierowców o właściwe parkowanie samochodów i parkowanie tylko w miejscach dozwolonych. Już w tą sobotę i niedzielę ruch na niektórych skrzyżowaniach w pobliżu Cmentarza Górczyńskiego i Junikowskiego sterowany będzie ręcznie przez policjantów, dlatego kierowcy i piesi powinni przypomnieć sobie znajomość przepisów ręcznego sterowania ruchem.
Policja apeluje też o zabezpieczanie samochodów, nie zostawianie rzeczy, które mogą kusić potencjalnych złodziei.

Na cmentarze najlepiej komunikacją miejską

  • GÓRCZYN: autobusy linii nr 63, 64, 79, 82 i 93*. Tramwaje linii nr 5, 8 i 14 (dalej autobusami 63, 82 i 93* lub pieszo).
  • JUNIKOWO: tramwaje linii nr 1, 6, 13, 15 i 24*.
  • MIŁOSTOWO: tramwaje linii nr 1, 6, 7, 8, 22*, 24* oraz autobusy linii nr 73 i 173*.
  • * - linie kursujące okresowo.

R E K L A M A

Komentarze (1)

23-10-2009 16:08:36
max
Ciekawe co nam mpk i ztm przygotują na 1 listopada. Znów będzie napchany 64. A co z 93? O na Górczyn będzie ciężko dojechać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

17

paź

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: