Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje przez tydzień nie będą jeździć na Junikowo. 1, 6, 13 i 15 pojadą Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje przez tydzień nie będą jeździć na Junikowo. 1, 6, 13 i 15 pojadą Głogowską
04-04-2016 01:41   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku MPK prowadzić będzie pilny, awaryjny remont przejazdu przez torowisko na ul. Grunwaldzkiej, na wysokości Ostroroga i Promienistej. Tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 będą dojeżdżać tylko do ronda Jeziorańskiego. Z Wojskowej do Junikowa co 5-8 minut kursować będą autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1.

Od 4 do 10 kwietnia służby MPK Poznań będą prowadzić awaryjny remont przejazdu na ulicy Grunwaldzkiej (na wysokości ulicy Ostroroga). Remont tego przejazdu zaplanowany był do realizacji w kwietniu w terminie późniejszym, jednakże ze względu bardzo zły stan techniczny toru i nawierzchni drogowej, których degradacja w znacznym stopniu postępuje i zagraża normalnej eksploatacji przez tramwaje i samochody, trzeba wykonać go w trybie natychmiastowym. Naprawa zostanie wykonana przed obchodami 1050-lecia rocznicy Chrztu Polski, tak aby uniknąć zagrożenia zamknięcia przejazdu podczas obchodów – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Z tego powodu od poniedziałku przez cały tydzień tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 będą dojeżdżać do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

"Szóstka" i "piętnastka" od Bałtyku pojadą normalnie ulicą Grunwaldzką, po czym na rondzie Jeziorańskiego skręcą w lewo w Reymonta i następnie przez Reymonta, Hetmańską i Głogowską powrócą odpowiednio na Miłostowo i os. Sobieskiego.

Z kolei tramwaje linii nr 1 i 13 pojadą w odwrotnym kierunku. "Jedynka" przez Grunwaldzką, Bukowską, Roosevelta i Głogowską na Franowo, "trzynastka" podobnie - przez Roosevelta, Głogowską, Hetmańską, Reymonta do ronda Jeziorańskiego i dalej przez Grunwaldzką, rondo Kaponiera i Most Uniwersytecki na Starołękę.

Od ronda Jeziorańskiego do Junikowa co 5 minut w godzinach szczytu oraz co 7/8 minut po godz. 20 oraz w sobotę i niedzielę kursować będą autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1.

ZMIANY W KOMUNIKACJI OD 4 DO 10 KWIETNIA:

Linia nr 1:
FRANOWO - … - Hetmańska – Reymonta – RONDO JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO - Grunwaldzka – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska - … - FRANOWO

Linia nr 6:
MIŁOSTOWO - … - Grunwaldzka – RONDO JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO - Reymonta – Hetmańska - Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi - … - MIŁOSTOWO

Linia nr 13:
STAROŁĘKA - … - Św. Marcin - Most Uniwersytecki – Rondo Kaponiera - Roosevelta – Głogowska – Hetmańska- Reymonta – RONDO JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO - Grunwaldzka – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin - … - STAROŁĘKA

Linia nr 15:
OS.SOBIESKIEGO – trasa PST - Roosevelta – Grunwaldzka - RONDO JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO – Reymonta – Hetmańska - Głogowska – Roosevelta - trasa PST - OS.SOBIESKIEGO.

Autobus "za tramwaj" - linia T1:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Reymonta – Wyspiańskiego – Wojskowa – Grunwaldzka – JUNIKOWO.
Częstotliwość kursów:
• dni robocze, w godzinach: 6.00-19.00 co 5 minut, do godz. 6.00 i po godz. 20.00 co 7/8 minut
• sobota i niedziela: co 7/8 minut przez cały dzień


Komentarze (1)

04-04-2016 19:39:04
pat 1234
No i gdzie jest przystanek na żądanie Wojskowa ?hm można szukać i d... A autobus przy Grotkowskiej raz wjeżdża na przystanek innym razem trzeba iść na drugą strone. Kiepska organizacja.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: