Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W połowie kwietnia zamkną całkowicie dla ruchu ulice Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W połowie kwietnia zamkną całkowicie dla ruchu ulice Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej
26-03-2016 09:09   Janusz Ludwiczak
15 kwietnia mieszkańców ulicy Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej czekają poważne utrudnienia. Tego dnia całkowicie dla ruchu zamknięte zostaną ulice w rejonie Targów. Zmiany czekać będą również pasażerów tramwajów i autobusów. Ponadto na ul. Głogowskiej, pomiędzy wejściem południowym (dawną restauracją Mc Donald`s) a wjazdem na trasę PeSTki pojawi się dodatkowe, tymczasowe przejście dla pieszych.

Jak już informowaliśmy 15 kwietnia na Targi zjadą posłowie, senatorowie, prezydent RP, przedstawiciele władz samorządowych oraz kościoła. W Sali Ziemi odbędzie się uroczyste plenarne Zgromadzenie Narodowe z okazji jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Co prawda Targi nie będą aż taką twierdzą jak podczas Konferencji Klimatycznej COP14 w grudniu 2008 r., kiedy to pewien obszar MTP był całkowicie odgrodzony, stając się państwem neutralnym, do którego wstępem były specjalne przepustki to jednak w połowie kwietnia mieszkańcy będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Jak pisze "Głos Wielkopolski" teren Targów będzie pilnie strzeżony. Pojawi się kilka tysięcy policjantów, funkcjonariusze BOR i innych służb, które będą czuwać nie tylko nad bezpieczeństwem gości, ale również zachować środki ostrożności po chociażby wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli.

Całkowicie z ruchu kołowego wyłączone mają zostać ulice: Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej. Spore utrudnienia czekać będą kierowców również na Głogowskiej, Matejki, Roosevelta czy Grunwaldzkiej. Na skrzyżowaniach ruchem będzie kierować policja.

Na ul. Głogowskiej, pomiędzy wejściem południowym (dawną restauracją Mc Donald`s) a wjazdem na trasę PeSTki pojawi się dodatkowe, tymczasowe przejście dla pieszych.

Planowane są również zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów. Póki co wszystko jest w trakcie ustaleń. Projekty organizacji ruchu opiniowane są m.in. przez policję.


Komentarze (1)

04-04-2016 09:05:46
MTP
Gdzie w internecie jest jakaś bardziej szczegółowa informacja na temat zamknięcia ulic? Jakie godziny i jakie odcinki? Śniadeckich zamkną na całej długości czy od parkowej do grunwaldzkiej?
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: