Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W połowie kwietnia zamkną całkowicie dla ruchu ulice Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W połowie kwietnia zamkną całkowicie dla ruchu ulice Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej
26-03-2016 09:09   Janusz Ludwiczak
15 kwietnia mieszkańców ulicy Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej czekają poważne utrudnienia. Tego dnia całkowicie dla ruchu zamknięte zostaną ulice w rejonie Targów. Zmiany czekać będą również pasażerów tramwajów i autobusów. Ponadto na ul. Głogowskiej, pomiędzy wejściem południowym (dawną restauracją Mc Donald`s) a wjazdem na trasę PeSTki pojawi się dodatkowe, tymczasowe przejście dla pieszych.

Jak już informowaliśmy 15 kwietnia na Targi zjadą posłowie, senatorowie, prezydent RP, przedstawiciele władz samorządowych oraz kościoła. W Sali Ziemi odbędzie się uroczyste plenarne Zgromadzenie Narodowe z okazji jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Co prawda Targi nie będą aż taką twierdzą jak podczas Konferencji Klimatycznej COP14 w grudniu 2008 r., kiedy to pewien obszar MTP był całkowicie odgrodzony, stając się państwem neutralnym, do którego wstępem były specjalne przepustki to jednak w połowie kwietnia mieszkańcy będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Jak pisze "Głos Wielkopolski" teren Targów będzie pilnie strzeżony. Pojawi się kilka tysięcy policjantów, funkcjonariusze BOR i innych służb, które będą czuwać nie tylko nad bezpieczeństwem gości, ale również zachować środki ostrożności po chociażby wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli.

Całkowicie z ruchu kołowego wyłączone mają zostać ulice: Śniadeckich, Orzeszkowej i Konopnickiej. Spore utrudnienia czekać będą kierowców również na Głogowskiej, Matejki, Roosevelta czy Grunwaldzkiej. Na skrzyżowaniach ruchem będzie kierować policja.

Na ul. Głogowskiej, pomiędzy wejściem południowym (dawną restauracją Mc Donald`s) a wjazdem na trasę PeSTki pojawi się dodatkowe, tymczasowe przejście dla pieszych.

Planowane są również zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów. Póki co wszystko jest w trakcie ustaleń. Projekty organizacji ruchu opiniowane są m.in. przez policję.


Komentarze (1)

04-04-2016 09:05:46
MTP
Gdzie w internecie jest jakaś bardziej szczegółowa informacja na temat zamknięcia ulic? Jakie godziny i jakie odcinki? Śniadeckich zamkną na całej długości czy od parkowej do grunwaldzkiej?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: