Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Licealiści z "Dwójki" przygotowali dla uczniów podstawówek warsztaty dla młodych naukowców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Licealiści z "Dwójki" przygotowali dla uczniów podstawówek warsztaty dla młodych naukowców
20-03-2016 23:54   Janusz Ludwiczak
Uczniowie II LO postanowili zaszczepić w dzieciach miłość do nauki i zachęcić ich do eksperymentowania organizując co piątek warsztaty dla młodych naukowców pod hasłem "Skrzatki na laborce".

W każdy piątkowe popołudnie uczniowie szkół podstawowych mogli przekonać się, że biologia i chemia mogą być przyjazną i ciekawą nauką. Licealiści z "Dwójki" przygotowali warsztaty dla młodych naukowców pod hasłem "Skrzatki na laborce" w ramach projektu olimpiady "Zwolnieni z teorii".

Co tydzień organizowaliśmy warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat, na których najmłodsi mogli wykonywać proste doświadczenia, rozbudzać swoją ciekawość świata i kontynuować swoje zamiłowania. Na naszych zajęciach można było nauczyć się wszystkiego związanego z biologią i chemią. Byliśmy w laboratorium, były wybuchy, ciekawe doświadczenia. Poznawaliśmy rośliny, odkrywaliśmy tajemnice wody – powiedział Marek Przybyszewski z II LO.

W Poznaniu nie ma miejsc, gdzie można zarazić młodych naukowców pasją do nauk ścisłych, gdzie mogliby spróbować swoich sił w przeprowadzaniu eksperymentów, gdzie poznaliby fascynujący świat nauki właśnie przez zabawę. Niestety, nasi młodzi odkrywcy coraz częściej wolą poznawać wirtualną rzeczywistość niż otaczający nas świat, szkołę traktują jako nieprzyjemny obowiązek, a nauka to dla nich tylko stos podręczników w szafce – dodaje Marek Przybyszewski.

Licealiści z "Dwójki" chcą od kwietnia rozpocząć kolejne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: