Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Licealiści z "Dwójki" przygotowali dla uczniów podstawówek warsztaty dla młodych naukowców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Licealiści z "Dwójki" przygotowali dla uczniów podstawówek warsztaty dla młodych naukowców
20-03-2016 23:54   Janusz Ludwiczak
Uczniowie II LO postanowili zaszczepić w dzieciach miłość do nauki i zachęcić ich do eksperymentowania organizując co piątek warsztaty dla młodych naukowców pod hasłem "Skrzatki na laborce".

W każdy piątkowe popołudnie uczniowie szkół podstawowych mogli przekonać się, że biologia i chemia mogą być przyjazną i ciekawą nauką. Licealiści z "Dwójki" przygotowali warsztaty dla młodych naukowców pod hasłem "Skrzatki na laborce" w ramach projektu olimpiady "Zwolnieni z teorii".

Co tydzień organizowaliśmy warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat, na których najmłodsi mogli wykonywać proste doświadczenia, rozbudzać swoją ciekawość świata i kontynuować swoje zamiłowania. Na naszych zajęciach można było nauczyć się wszystkiego związanego z biologią i chemią. Byliśmy w laboratorium, były wybuchy, ciekawe doświadczenia. Poznawaliśmy rośliny, odkrywaliśmy tajemnice wody – powiedział Marek Przybyszewski z II LO.

W Poznaniu nie ma miejsc, gdzie można zarazić młodych naukowców pasją do nauk ścisłych, gdzie mogliby spróbować swoich sił w przeprowadzaniu eksperymentów, gdzie poznaliby fascynujący świat nauki właśnie przez zabawę. Niestety, nasi młodzi odkrywcy coraz częściej wolą poznawać wirtualną rzeczywistość niż otaczający nas świat, szkołę traktują jako nieprzyjemny obowiązek, a nauka to dla nich tylko stos podręczników w szafce – dodaje Marek Przybyszewski.

Licealiści z "Dwójki" chcą od kwietnia rozpocząć kolejne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: