Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grobowiec Tutenchamona i spalanie magnezu - Gimnazjum 53 przeniosło najmłodszych do świata nauki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grobowiec Tutenchamona i spalanie magnezu - Gimnazjum 53 przeniosło najmłodszych do świata nauki
14-03-2015 08:24   Janusz Ludwiczak
Komnata z grobowcem Tutenchamona, pokazy chemiczne, nauka pierwszej pomocy i zabawy z matematyką i geografią czekały na ponad stu uczniów ostatnich klas szkół podstawowych podczas Nocy Nauki, która już po raz trzeci odbyła się w Gimnazjum nr 53 przy ul. Winklera.

W piątek, w Gimnazjum nr 53 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego przy ul. Winklera 9/11 odbyła się Gimnazjalna Noc Nauki, w trakcie której uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mogli przekonać się, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

Noc Nauki organizujemy z myślą o uczniach szkół podstawowych, którzy mogą zobaczyć jak wygląda nauka w gimnazjum. Chcieliśmy wprowadzić młodszych uczniów w świat nauki i takich przedmiotów jak chemia, fizyka, biologia, matematyka, geografia czy historia. Chcieliśmy pokazać, że te przedmioty również są ciekawe - powiedziała Ewa Baranowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 8.

Szóstoklasiści mogli przenieść się do starożytnego Egiptu śladami Tutenchamona, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wziąć udział w zabawach geograficznych i matematycznych. Na zgłodniałych czekała kawiarenka, w której można było naleśnikami czy chlebem ze smalcem i ogórkiem zregenerować siły po umysłowym wysiłku.

Na zakończenie odbył się pokaz judo i pokaz tańca współczesnego oraz towarzyskiego. W trzeciej edycji Nocy Nauki wzięło udział ponad stu uczniów z klas piątych i szóstych szkół podstawowych nr 4, 9, 26, 69, 74, 77 i 80.


R E K L A M A

Komentarze (1)

17-03-2015 14:26:54
Miki
"Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem". Super, popieram takie inicjatywy, oby było ich jak najwięcej w polskich szkołach :).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: