Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pokazy i reakcje chemiczne w Noc Naukowców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pokazy i reakcje chemiczne w Noc Naukowców
22-09-2011 10:22   Janusz Ludwiczak
W piątkowy wieczór już po raz piąty odbędzie się Noc Naukowców. W Collegium Chemicum przy ul. Grunwaldzkiej 6 studenci i naukowcy Wydziału Chemii UAM przygotują liczne pokazy i warsztaty.

Noc Naukowców w Polce odbywa się od 2006 roku. W tym roku akcja przeprowadzona zostanie w 320 europejskich miastach, a w Polsce oprócz Poznania Noc Naukowców odbywa się w Krakowie, Gliwicach, Olsztynie, Nowym Sączu i Tarnowie.

Do Nocy Naukowców przyłączyły się Politechnika Poznania, Uniwersytem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-sieciowe.

Liczne atrakcje dla zaciekawionych nauką i chemią przygotował UAM. W Collegium Chemicum przy ul. Grunwaldzkiej 6 odbędzie się m.in. pokaz z zastosowaniem wybranych związków oraz wykorzystaniem reakcji chemicznych w życiu codziennym, wykład podczas którego będzie można dowiedzieć się co wspólnego mają ze sobą historia, fotografia i chemia czy wykład poświęcony problemom kinetyki reakcji chemicznych.

Oferujemy ciekawy program łączący w sobie pokazy, warsztaty, konkursy i inne, a więc bardzo różnorodne formy przekazu, zarówno z kręgu nauk ścisłych i przyrodniczych, jak i humanistycznych. Jesteśmy jedyną Uczelnią, która posiada tak zróżnicowany program, skierowany do wszystkich grup wiekowych odbiorców imprezy. Poznaniaków zapraszamy na Campus Morasko oraz do budynków wydziałowych w centrum, a także do Obserwatorium Astronomicznego. Czeka na nich dużo dobrej zabawy, ciekawych spotkań z interesującymi ludźmi oraz spora dawka wiedzy z różnych dziedzin działalności naukowej pracowników naszej Uczelni - mówi Karolina Warpachowicz, koordynator Nocy Naukowców na UAM.

W ubiegłym roku Noc Naukowców odwiedziło ponad 40 tysięcy osób. Szczegółowy program i więcej informacji można znaleźć na stronie www.poznan.nocnaukowcow.pl.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Wybuchy, pokazy i reakcje {WIDEO}

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: