Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"It won`t always grow back" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"It won`t always grow back"
16-03-2016 07:52   Janusz Ludwiczak
BBB Johannes Deimling - niemiecki performer, edukator, artysta tworzący "żywe obrazy" wystąpi w sobotę w dawnym Hortexie przy ul. Głogowskiej 29.

Prace artysty określić można terminem " Performance Art Povera" – wyróżnia je przedstawianie złożonych problemów, sytuacji i momentów w prosty oraz syntetyczny sposób. Artysta tworzy "żywe obrazy", często początkowo czyste wizualnie i bardzo estetyczne, jednak w miarę działania angażujące wszystkie zmysły i przedstawiające całościowy wgląd w wizję artysty na codzienne życie wraz z wszystkimi towarzyszącymi mu zmianami i procesami. Bardzo ważnym aspektem prac Deimling`a jest brak prób, a ograniczenie się do ewentualnych testów, co podkreśla wartość aktu twórczego. Wyobraźnia i przezorność są istotnymi narzędziami, które wprowadzają koncepcję artysty do życia. Ta metoda pracy uwzględnia niepowodzenie, wyostrzenie zmysłów oraz zwiększa koncentrację artysty na absolutnym byciu w tej chwili – wyjaśnia Agnieszka Szablikowska z Galerii Raczej.

BBJ Johannes Deimling w swoich performance łączy poezję z rzeźbą, architekturą, tańcem, dźwiękiem i rysunkiem. Tworzone w ten sposób performatywne kolaże stają się zaproszeniem do interdyscyplinarnej dyskusji, gdzie performance jest narzędziem komunikacji również z zaproszonym odbiorcą.

Artysta od ponad 15 lat poświęca wiele czasu na nauczanie o sztuce performance i procesach z nią związanych w wielu ośrodkach akademickich, w tym: F+F, szkoła sztuki i designu w Zurychu (Szwajcaria); Bezalel, szkoła sztuk pięknych w Jeruzalem (Izrael); ACAD – Alberta Akademia Sztuk Pięknych w Calgary (Kanada); HKU - Akademia Sztuk Pięknych w Utrecht (Holandia), w Guangzhou, Chiny, w Tallinie (Estonia) oraz w wielu innych instytucjach; W 2008 roku założył niezależny edukacyjno-artystyczny projekt PAS | Performance Art Studies, organizując różne formy warsztatów w kooperacji z festiwalami i instytucjami w skali globalnej. Od 2012 roku zajmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego na wydziale Sztuki Performance w NTA - Norweska Akademia Teatralna we Fredrikstadzie w Norwegii.

BBJ Johannes Deimling prezentował swoje prace międzynarodowo na wielu festiwalach i wystawach między innymi w ICA w Londynie; Kunsthalle Dusseldorf, KIASMA- muzeum sztuki współczesnej w Helsinkach; Centrum Sztuki Współczesnej w Telawiwie; Art Hall w Tallinnie; ARKEN - muzeum sztuki współczesnej w Kopenhadze, Cornerhouse Gallery w Manchesterze; Neuer Berliner Kunstverein, jak i na licznych Festiwalach Sztuki Performance, jak Interakcje w Polsce; 7a11d oraz M:ST w Kanadzie; Bone w Szwajcarii czy Venice international Performance Art Week we Włoszech.

Performance "It won`t always grow back #4" odbędzie się w sobotę, 19 marca o godz. 19:00 w Perfexie (dawny Hortex) przy ul. Głogowskiej 29. Wstęp wolny.


Komentarze (1)

16-03-2016 15:48:31
Negatyw
Najbardziej żal tych, którzy takie coś oglądają...
Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: