Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena odleciała niczym ufo, dworzec Poznań Główny stał się chlebakiem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena odleciała niczym ufo, dworzec Poznań Główny stał się chlebakiem
15-01-2016 13:49   Janusz Ludwiczak
Miłosz Lisiecki, absolwent gospodarki przestrzennej UAM i architektury Uniwersytetu Technicznego (Politechniki) w Berlinie, grafik, prezenter radiowy, aktor dokonał fotomontażu kilku znanych poznańskich obiektów. Wśród nich jest Arena, która odlatuje jak ufo z Parku Kasprowicza, a dworzec Poznań Główny, który przez wielu określany jest mianem chlebaku stał się autentycznie pojemnikiem na pieczywo.

Jestem z wykształcenia urbanistą. Codziennie mijam te obiekty. Te przeróbki są moim komentarzem do poznańskiej architektury. Chciałem zwrócić uwagę na przestrzeń miejską i jej budynki, które kompletnie nie pasują. Nowy dworzec zwany jest chlebakiem, gdyż kształt budynku właśnie do niego nawiązuje. Dużo lepsze były pierwsze wizualizacje niż to co zastaliśmy w rzeczywistości. Budynek dworca powstał zbyt szybko – powiedział Miłosz "FOX" Lisiecki.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: