Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "Dziewięćdziesiątki" wykonali szopkę bożonarodzeniową w kształcie dworca Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "Dziewięćdziesiątki" wykonali szopkę bożonarodzeniową w kształcie dworca Poznań Główny
15-12-2014 13:19   Janusz Ludwiczak
Maryja z dzieciątkiem w pociągu pod słynnym "chlebakiem", czyli budynkiem nowego dworca Poznań Główny. 22 uczniów klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 90 wykonało nietypową szopkę bożonarodzeniową.

W Muzeum Etnograficznym można oglądać wystawę prac zgłoszonych do XVI edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych 2014. Wśród nagrodzonych jest Szkoła Podstawowa nr 90. Uczniowie klasy 1b zajęli I miejsce, za wykonanie nietypowej szopki w kształcie dworca Poznań Główny.

Na wystawie można zobaczyć również szopki przedstawiające Ratusz, Krzyże Poznańskiego Czerwca'56 czy Okrąglak, które wykonane zostały nie tylko z papieru, ale również z orzechów, makaronu czy klocków Lego.

Celem Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dla uczniów poznańskich szkół podstawowych rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja folkloru, zabytków architektury, piękna i historii Wielkopolski.

Szopki bożonarodzeniowe można oglądać w Muzeum Etnograficznym do 25 stycznia 2015 r.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: