Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jaka przyszłość starego dworca? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jaka przyszłość starego dworca?
13-01-2016 08:07   Janusz Ludwiczak
Posłowie, senatorowie, przedstawiciele PKP i TriGranit, samorządowcy, architekci i przedstawiciele organizacji wezmą udział w debacie poświęconej przyszłości i powrotowi obsługi podróżnych do starego dworca kolejowego. Istotny będzie również głos samych mieszkańców.

Spotykamy się by rozmawiać o zaproponowanych rozwiązaniach zawartych w projekcie przebudowy starego dworca PKP w Poznaniu z września 2015. Co ważne - sprawdzimy na żywo w terenie między innymi: gdzie mają być kasy, gdzie poczekalnia, a gdzie toalety? Jak będzie wyglądać komunikacja między starym dworcem, nowym a peronami? Gdzie będzie wejście na kładkę? Podzielimy się na grupy robocze, których zadaniem będzie zebranie opinii, uwag, spostrzeżeń. Wszystko po to, by stary dworzec był jak najbardziej przyjazny pasażerom - nasze uwagi mają być wskazówkami dla inwestorów przebudowy: PKP oraz firmy Trigranit. To będzie prawdziwa burza mózgów – zapowiada Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Debata rozpocznie się w najbliższą sobotę, 16 stycznia o godz. 12:00 w budynku Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych przy ul. Głogowskiej 26. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali posłowie i senatorowie z Poznania, przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego, firmy PKP S.A., firmy TriGranit Development Polska, Urzędu Miasta Poznania, architekci oraz organizacje i stowarzyszenia, dla których polityka przestrzenna jest szczególnie ważna. Istotny będzie również głos samych mieszkańców.

Bloki tematyczne, na które podzielone zostanie spotkanie będą poświęcone elewacji historycznej i estetyce nowego budynku, komunikacji, funkcjonalności miejsca obsługi pasażerów oraz powiązania realizacji przebudowy peronów 4-6 z inwestycją na międzytorzu.

Spotkanie połączone zostanie z wizytacją starego budynku dworca PKP (wizyta w dawnym budynku dworca będzie uzależniona od warunków atmosferycznych).

Ramowy program:
12:00 – Powitanie uczestników
12:10 – Wprowadzenie, przedstawienie zasad „burzy mózgów” i planu pracy
12:15 – Prezentacja Architekta (PiG) – koncepcja wnętrz budynku
13:00 – Podział na grupy robocze
13:10 – Przejście do starego dworca
13:30 – Krótkie dopełnienie prezentacji przez Architekta w budynku starego dworca – co i gdzie będzie?
13:45-14:15 – Grupy chodzą po terenie całej stacji i spisują swoje uwagi, pomysły, spostrzeżenia
15:00 – Powrót do sali na WSUS i podsumowanie tego, co zebrały grupy, krótka wymiana myśli, komentarze, dyskusja
16:30 – Zakończenie


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: