Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Walce, polki i arie operowe w Sali Ziemi - odbył się Poznański Koncert Noworoczny {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Walce, polki i arie operowe w Sali Ziemi - odbył się Poznański Koncert Noworoczny {GALERIA ZDJĘĆ}
09-01-2016 23:43   redakcja, Agata Olejniczak
Walce, polki, najsłynniejsze arie operowe i operetkowe, a także polskie i światowe przeboje w gwiazdorskiej obsadzie znalazły się w repertuarze Poznańskiego Koncertu Noworocznego, który w sobotę odbył się w Sali Ziemi MTP.

Sala Ziemi na MTP była wypełniona po brzegi. Widzowie, w szampańskich nastrojach, na początek, wysłuchali "Nad pięknym modrym Dunajem Straussa w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Collegium F, pod dyrekcją Profesora Marcina Sompolińskiego. Doskonałą atmosferę, doprawił szczyptą humoru, prowadzący koncert Artur Andrus, który zaprosił nas w niezwykłą muzyczną podróż.

Wysłuchaliśmy Walc Kawiatów Czajkowskiego z piękną taneczną oprawą w wykonaniu znanych m. in. z Tańca z Gwiazdami : Anny Głogowskiej oraz Rafała Maseraka. La Vita Quartet – mistrzowie tanga, brawurowo zagrali Libertango i Englishman in New York. Potem na estradzie niepodzielnie zapanowała Edyta Górniak. Mimo że nie jest szczególnie bliska mojemu sercu, nie można nie przyznać, że głos ma doskonały i po prostu wielki. Przepiękne wykonanie standardu Dziwny jest ten świat, porwało wszystkich. A Dumka na dwa serca w duecie z Mieczysławem Szcześniakiem zakończyła się burzą oklasków.

Gwiazda musicalu Edyta Krzemień zaśpiewała Nelly Fantasia i Caruso, przy których również mogliśmy podziwiać popisy taneczne Anny Głogowskiej oraz Rafała Maseraka. Kolejny mocny akcent zapewnili nam Bellezza Opera Trio w składzie Mikołaj Adamczak (tenor), Agnieszka Adamczak-Hutek (sopran), Marcin Hutek (baryton), którzy wykonali Arrivederci Roma, Earth Song oraz pożegnalny Time To Say Goodbye.

To było piękne powitanie Nowego Roku, które natchnęło nas optymizmem, radością i nadzieją, cieszę się że mogliśmy w tym uczestniczyć.


Komentarze (1)

11-01-2016 11:22:59
Meloman
Byłem na tym koncercie. Potwierdzam, że był rewelacyjny. Niech żałują ci co nie byli !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: