Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Poznań widzę otwarty" - spotkanie noworoczne prezydenta odbyło się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Poznań widzę otwarty" - spotkanie noworoczne prezydenta odbyło się na Targach
09-01-2016 00:39   Janusz Ludwiczak
W piątek wieczorem w Sali Ziemi MTP odbył się koncert w wykonaniu Teatru Muzycznego połączony ze spotkaniem noworoczne z udziałem władz miasta. "Poznań mój widzę otwarty. "Chciałbym, aby mieszkańcy Poznania poczuli poprawę jakości życia. Musimy o to zadbać, bo właśnie jakość życia zatrzymuje ludzi w mieście i przyciąga nowych. Pozostańmy wierni uniwersalnym wartościom. Na nich budujmy otwarty Poznań: na wolności, solidarności, demokracji i poszanowaniu prawa. Zapraszam do tego wszystkich Poznaniaków" – powiedział w swoim przemówieniu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W spotkaniu noworocznym wzięło udział ponad 900 zaproszonych gości, przedstawicieli świata kultury, biznesu, urzędników czy polityków, wśród których był m.in. Ryszard Grobelny, były prezydent Poznania, obecnie radny sejmiku wielkopolskiego. Zamiast przyjęcia zorganizowano koncert noworoczny, podczas którego wystąpił Teatr Muzyczny. Goście mieli okazję wysłuchać również kolędy "W kołysce ziemi obiecanej" Jacka Kaczmarskiego.

Podczas uroczystości wręczono Złotą Pieczęć Miasta Poznania, którą otrzymał Miklosz Deki Czureja, przewodniczący Fundacji Bahtałe Roma, muzyk, wirtuoz skrzypiec.

Prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił również swoją wizję miasta. Poznań ma być tolerancyjny i przyjazny dla osób różnych profesji, wieku, statusu społecznego i przekonań.

Chciałbym, aby mieszkańcy Poznania poczuli poprawę jakości życia. Musimy o to zadbać, bo właśnie jakość życia zatrzymuje ludzi w mieście i przyciąga nowych. Żeby tak się stało, musimy spełnić kilka warunków. Po pierwsze: usprawnić komunikację publiczną – czy będzie to punktualnie kursujący autobus, droga rowerowa czy przejezdne Rondo Kaponiera, musimy zrobić wszystko, aby zagwarantować komfort przemieszczania się po Poznaniu. Po drugie: dobra praca, edukacja i służba zdrowia. To one determinują jakość życia. Po trzecie: przyjazna przestrzeń publiczna i bezpieczeństwo – to musi być – proszę Państwa – Poznań, w którym mieszkańcy mogą bezpiecznie spacerować z dziećmi, spotykać się w restauracjach, biegać, jeździć na rowerze, odpoczywać – powiedział w swoim przemówieniu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jednak to ciągle za mało, by zatrzymać mieszkańców w Poznaniu i przyciągnąć tu młodych ludzi. Bo właśnie na młodych ludziach zależy mi szczególnie. Kreatywnych, ambitnych, specjalistach i fachowcach, którzy poczują, że Poznań jest miastem otwartym. Tolerancyjnym miastem dialogu, przyjaznym dla osób różnych profesji, wieku, statusu społecznego i przekonań. Miastem gotowym na twórcze rozwiązania w każdym obszarze życia. Moja wizja jest jasna: Poznań mój widzę otwarty – dodał prezydent Jacek Jaśkowiak.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: