Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zbór Reformowany ożywił starą kaplicę w Parku Manitiusa. Na początek odbył się koncert kolęd {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zbór Reformowany ożywił starą kaplicę w Parku Manitiusa. Na początek odbył się koncert kolęd {WIDEO}
07-01-2016 07:46   Janusz Ludwiczak
W starej kaplicy z 1896 roku w Parku Manitiusa znów odbywają się nabożeństwa. Od dwóch tygodni spotykają się tutaj członkowie wspólnoty Ewangelicznego Zboru Reformowanego. W odrestaurowanej kaplicy w Trzech Króli odbył się również koncert kolęd zespołu Cithara Sanctorum. W przyszłości w tym miejscu mają odbywać się również spotkania młodzieżowe, zbiorki harcerskie i pokazy filmowe.

Od dwunastu lat stara cmentarna kaplica przy ul. Grunwaldzkiej 48 stała pusta. Od 20 grudnia w każdą niedzielę o godz. 10 na nabożeństwach spotykają się protestanci z Ewangelicznego Zboru Reformowanego. W środowy wieczór odbył się tutaj koncert kolęd wraz z jubileuszem zespołu Cithara Sanctorum, który powstał równo pięć lat temu, 6 stycznia 2011 r.

Od 20 grudnia co tydzień w każdą niedzielę o godz. 10 odbywają się tutaj nabożeństwa Ewangelicznego Zboru Reformowanego. Nasza wspólnota liczy ponad 40 osób. Jest to zbór protestancki, kalwiński. Do tej pory spotykaliśmy się w wynajmowanych salach, ostatnio w świetlicy socjoterapeutycznej na Świerczewie. Dzięki przychylności Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w kaplicy tej sprawowane będą nabożeństwa, ale również odbywać będą się spotkania młodzieżowe, zbiórki harcerskie, koncerty, wieczory muzyczne czy pokazy filmowe. Chcielibyśmy, by było to takie centrum chrześcijańskiej aktywności kulturalno-artystycznej – powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl pastor Andrzej Polaszek.

Neogotycka budowla przy ul. Grunwaldzkiej 48 została wzniesiona 120 lat temu, w 1896 roku jako kaplica cmentarna kościoła św. Pawła. W 1946 r. została przekazana jako tymczasowe miejsce nabożeństw Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Kaplica ta służyła luteranom jako kościół przez 57 lat, aż do wybudowania nowego kościoła pw. Łaski Bożej przy ul. Obozowej i domu parafialnego na przełomie lat 2003 i 2004 r.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: