Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Madrygaliści zaśpiewali polskie i niemieckie kolędy u protestantów {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Madrygaliści zaśpiewali polskie i niemieckie kolędy u protestantów {WIDEO}
07-01-2016 01:18   Janusz Ludwiczak
Polskie i zagraniczne kolędy w święto Epifanii w kościele Ewangelicko-Augsburskim zaśpiewał Chór Poznańskich Madrygalistów im. Wacława z Szamotuł.

Chór "Poznańscy Madrygaliści im. Wacława z Szamotuł" powstał w październiku 1994 roku z inicjatywy obecnego dyrygenta, dyplomowanego lekarza i równocześnie dyplomowanego muzyka dr Jerzego Fischbacha, w celu upowszechniania wartościowej muzyki chóralnej. Zespół, który liczy 22 osoby jest całkowicie amatorski i skupia przedstawicieli różnych zawodów, głównie jednak pracowników służby zdrowia, którzy po swej odpowiedzialnej pracy zawodowej spotykają się, aby uprawiać szlachetne muzykowanie chóralne.

Śpiewamy dla chorych w szpitalach i sanatoriach, ale także występowaliśmy siedmiokrotnie dla polonii za granicą, czy dla Bretanii. Nasz repertuar jest od muzyki dawnej i klasycznej po współczesną. Nasz chór jest kameralny. Otrzymaliśmy m.in. Nagrodę "Zasłużony dla kultury polskiej" od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wyróżnienie medalem za wybitne zasługi dla województwa wielkopolskiego – powiedział Jerzy Fischbach, dyrygent i założyciel Chóru " Poznańscy Madrygaliści im. Wacława z Szamotuł".

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: