Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Straż Miejska przeniesie się na Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Straż Miejska przeniesie się na Głogowską
07-11-2015 01:08   Janusz Ludwiczak
Wiosną przyszłego roku Straż Miejska przeprowadzi się z Placu Kolegiackiego do budynku przy ul. Głogowskiej 26, należącego do MTP. W nowej siedzibie municypalnych ma znaleźć się również grunwaldzka filia strażników.

Jak już informowaliśmy na początku października w pawilonie 102, znajdującym się przy ul. Głogowskiej 26 znajdzie się komenda Straży Miejskiej i referat dla Grunwaldu. Z kolei za dwa lata MTP zamierzają sprzedać nieruchomość przy zbiegu ulic Matejki. Przy Placu Kolegiackim pozostanie tylko śródmiejska filia municypalnych.

Pięciopiętrowy budynek przy ul. Głogowskiej należy do Międzynarodowych Targów Poznańskich, a więc obecnie już do miasta.

Gmach pawilonu 102 jest przeznaczony na zbycie, nie jest potrzebny do organizacji targów i kongresów. Może tam funkcjonować Straż Miejska. Nasze plany inwestycyjne się nie zmieniają – powiedział Przemysław Trawa, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas przekazania udziałów Skarbu Państwa dla Miasta Poznań.

Wiadomo, że przystosowanie budynku na potrzeby siedziby Straży Miejskiej będzie kosztować 600 tysięcy złotych. Municypalni Plac Kolegiacki 17 na Głogowską 26 mają zamienić wiosną przyszłego roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: