Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Straż Miejska przeniesie się na Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Straż Miejska przeniesie się na Głogowską
07-11-2015 01:08   Janusz Ludwiczak
Wiosną przyszłego roku Straż Miejska przeprowadzi się z Placu Kolegiackiego do budynku przy ul. Głogowskiej 26, należącego do MTP. W nowej siedzibie municypalnych ma znaleźć się również grunwaldzka filia strażników.

Jak już informowaliśmy na początku października w pawilonie 102, znajdującym się przy ul. Głogowskiej 26 znajdzie się komenda Straży Miejskiej i referat dla Grunwaldu. Z kolei za dwa lata MTP zamierzają sprzedać nieruchomość przy zbiegu ulic Matejki. Przy Placu Kolegiackim pozostanie tylko śródmiejska filia municypalnych.

Pięciopiętrowy budynek przy ul. Głogowskiej należy do Międzynarodowych Targów Poznańskich, a więc obecnie już do miasta.

Gmach pawilonu 102 jest przeznaczony na zbycie, nie jest potrzebny do organizacji targów i kongresów. Może tam funkcjonować Straż Miejska. Nasze plany inwestycyjne się nie zmieniają – powiedział Przemysław Trawa, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas przekazania udziałów Skarbu Państwa dla Miasta Poznań.

Wiadomo, że przystosowanie budynku na potrzeby siedziby Straży Miejskiej będzie kosztować 600 tysięcy złotych. Municypalni Plac Kolegiacki 17 na Głogowską 26 mają zamienić wiosną przyszłego roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: