Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można skonsultować Kolejową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można skonsultować Kolejową
11-11-2015 16:40   Janusz Ludwiczak
W czwartek odbędą się konsultacje dotyczące remontu i przyszłości ulicy Kolejowej, w których mają wziąć udział przedstawiciele Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego oraz Poznańskich Inwestycji Miejskich, a także Rady Osiedla Św. Łazarz. W spotkaniu ma wziąć udział również wiceprezydent Maciej Wudarski.

Jak już informowaliśmy wojewoda wstrzymał przebudowę ulicy Kolejowej. Oznacza to, że cała procedura związana z rozpoczęciem inwestycji musi ruszyć od nowa. Rada Osiedla Św. Łazarz musi teraz zdecydować, czy gruntownie przebudowana zostanie arteria wraz z wymianą infrastruktury podziemnej i poszerzeniem jezdni, czy przeprowadzony zostanie tylko remont, w ramach którego wymienione zostaną chodniki i naprawiona zostanie nawierzchnia jezdni. Wiadomo, że jakiekolwiek prace na Kolejowej rozpoczną się z opóźnieniem, w wariancie optymistycznym w 2017 roku, w wariancie pesymistycznym nawet za trzy lata. Więcej w artykule: Co dalej z Kolejową? Przebudowa ulicy możliwa najwcześniej w 2017 roku.

W czwartek, 12 listopada o godz. 17:00 w Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej odbędzie się spotkanie konsultacyjne z udziałem przedstawicieli Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego oraz Poznańskich Inwestycji Miejskich, a także Rady Osiedla Św. Łazarz. W spotkaniu ma wziąć udział również wiceprezydent Maciej Wudarski.


Komentarze (10)

10-11-2015 15:23:32
Dorota
Mam nadzieje że w końcu wyremontuja Kolejowa i to jak najszybciej !!!!
10-11-2015 10:45:42
Aga
: Proponuję dwa pasy lewoskrętu z Kolejowej w Hetmańską, zmniejszą się korki.
08-11-2015 17:18:00
L.Domasłowska
Szanowni Państwo, już dziękuję tym, którzy poświęcili swój czas i wypowiedzieli się na temat remontu Kolejowej. Przez następne dni będę tę akcję kontynuowała, ponadto , jeżeli to będzie możliwe, przyjdę wcześniej na spotkanie w Gimnazjum 51, by chętni mogli jeszcze skorzystać z tej formy wypowiedzi.
04-11-2015 13:00:15
M.
@Liliano, przepraszam za przekręcenie imienia w poprzednim wpisie. Jeżeli przewidziane są konsultacje z udziałem różnych instytucji miejskich, to tym bardziej nie powinno na niej zabraknąć przede wszystkim mieszkańców ul. Kolejowej i sąsiednich ulic (remont tej ulicy będzie oddziaływał również na nich). Niestety niewiele osób angażuje się bezpośrednio w konsultacje. Być może stąd pojawiła się informacja o ostateczności decyzji podejmowanych przez Radę Osiedla. Im więcej ludzi przyjdzie i przedstawi swoje oczekiwania, tym większe szanse, że spora część spośród propozycji zostanie uwzględniona. Jak to ładnie kiedyś ktoś ujął - nic o nas bez nas.
04-11-2015 10:49:26
L.Domasłowska
Przepraszam, ale odniosłam się do konkretnego zdania w powyższej informacji: R.O. św. Łazarz musi teraz zdecydować...
04-11-2015 10:42:36
M.
@Lidia " Argument terminu, czyli jeżeli mniej (chodnik), to szybciej, jeżeli więcej (chodnik + infrastruktura), to za kilka lat, nosi znamiona psychologicznego nacisku, a przecież chociaż realizacja została wstrzymana, to obiecywano, że fundusze pozostaną, więc ten podstawowy dla każdego remontu problem finansów nie powinien byc przeszkodą." Argument terminu nie jest szantażem. Przygotowanie porządnego planu przebudowy wraz z inwentaryzacją tego co już istnieje jest bardziej czasochłonne. A to, że z inwentaryzacją do tej pory było kiepsko widać po Kaponierze, ul. Dąbrowskiego i Estakadzie Katowickiej - już po rozkopaniu terenu okazywało się, że masa elementów podziemnych nie istniała na planach. Co do funduszy - budżet miasta to nie to samo, co budżet domowy. Jeżeli jakieś pieniądze nie zostały wykorzystane, to nie można odłożyć ich do koperty na później. Tu obowiązują inne zasady m.in. księgowania wydatków. Niestety albo i stety takie jest prawo. I jeszcze jedno, ciągle słyszę narzekania na UM, który znowu przesunął termin remontu Kolejowej. Tyle, że w tym przypadku przesunięcie wynika z decyzji wojewody w związku z prywatnym roszczeniem dot. własności gruntu.
04-11-2015 09:57:13
Łazarz
Pani Lidio proszę nie pisać takich komentarzy "jak ma wyglądać ulica po remoncie, ma należeć wyłącznie od decyzji Rady Osiedla," bo to nie jest prawda.Z inicjatywy Rady organizowane są konsultacje mające na celu poznanie opinii mieszkańców.
04-11-2015 00:57:48
Liliana Domasłowska
Od pewnego czasu chodzę po ul. Kolejowej zbierając opinie mieszkańców na temat zakresu remontu. Będę tę akcję kontynuowała w kolejnych dniach. Statystyczne podsumowanie przedstawię na spotkaniu. Mam nadzieję, że głosy Państwa będą wzięte pod uwagę. Póki co nie rozumiem, dlaczego obecnie tak ważna sprawa, jak ma wyglądać ulica po remoncie, ma należeć wyłącznie od decyzji Rady Osiedla, gdy w poprzednim projekcie, który został wycofany, zakres remonu, projekt jak i fundusze były wyłącznie po stronie miasta. W obu wypadkach, pominięta jest grupa najbardziej zainteresowana, czyli mieszkańcy. Mam nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie i uzyskamy konsensus. Argument terminu, czyli jeżeli mniej (chodnik), to szybciej, jeżeli więcej (chodnik + infrastruktura), to za kilka lat, nosi znamiona psychologicznego nacisku, a przecież chociaż realizacja została wstrzymana, to obiecywano, że fundusze pozostaną, więc ten podstawowy dla każdego remontu problem finansów nie powinien byc przeszkodą. Mam nadzieję, że wszystkie wątpliwości zostaną pomyślnie dla mieszkańców wyjasnione na zebraniu, a więc przyjdźmy!!!
03-11-2015 20:02:54
Mieszkaniec
Robią nas w ... ale kto może niech przyjdzie.
03-11-2015 12:42:26
Mieszkaniec Kolejowej
który to już raz robią z mieszkańców idiotów. Żenada ......
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: