Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

(P)otworki na Rynku Łazarskim - stragany zamieniły się w warsztat fotograficzny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
(P)otworki na Rynku Łazarskim - stragany zamieniły się w warsztat fotograficzny
20-08-2015 08:21   Janusz Ludwiczak
Przez pięć godzin na Rynku Łazarskim odbywały się warsztaty fotografii otworkowej dla dzieci i młodzieży pod nazwą "(P)otworki na Łazarzu". Dzieci mogły wykonać własne aparaty z materiałów z odzysku i nauczyć się wywoływać czarno-białe fotografie.

Zorganizowaliśmy dla dzieci cykl plenerowych warsztatów fotografii otworkowej – "Potworki na Łazarzu". Potworki to aparaty typu camera obscura wielkości 2x2x2m. W jej wnętrzu obejrzeć można łazarskie widoki z perspektywy aparatu fotograficznego i dowiedzieć się jak powstaje obraz. Podczas warsztatów dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogą wykonać aparaty otworkowe i samemu zrobić czarno-białe zdjęcie, a następnie wywołać je w ciemni – powiedziała Magdalena Ośko, organizatorka akcji.

Najmłodsi mogą oswoić się z fotografią analogową i udowadnić, że nie trzeba mieć drogiego aparatu, aby robić wyjątkowe zdjęcia. Aparaty (p)otworkowe powstaną z materiałów z odzysku, zaprojektujemy etui z nieużywanych ubrań i nauczymy się jak je samodzielnie wywołać – dodaje Magdalena Ośko.

Pierwsze warsztaty odbyły się w niedzielę w Parku Kasprowicza, na terenie Kolektywu Kąpielisko przy pływalni letni. W sobotę "(p)otworki" pojawią się w Ogrodzie Łazarz, a 30 sierpnia w Parku Wilsona. Po warsztatach uczestnicy spotkają się w dawnej siedzibie Hortexu, aby wspólnie stworzyć wystawę wykonanych prac. Wernisaż wystawy zaplanowano na 12 września.

Warsztaty skierowane są dla dzieci powyżej 6 roku życia, udział w zajęciach jest bezpłatny. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na zajęcia, które odbędą się 30 sierpnia o godz. 11:00 w Parku Wilsona. Zapisy przyjmowane są pod adresem e-mail: otworki.potworki@gmail.com.


Komentarze (1)

20-08-2015 15:31:28
morlock
Za 3 dychy można nabyć również na Łazarku światowej kiedyś [jak u grzyba pisze się teraz wyraz "podówczas"?!!!!!] klasy ruskie Zenithy na błonę chemiczną z najlepszymi w swoim czasie obiektywami optycznymi. Tajemnicą Poliszynela jest fakt że Carl Zeiss w Jenie ( Jena to taka wiocha w Rajchu) do swojej Practicy (Praktiki, aaa ch.g.w) optykę od ruskich brał (najmniejsze skażenie bańkami gazu w szkle optycznym na świecie). A wracając: miło że dzieciaki zaczynają od dagerotypu. Jestem mile zaskoczony (a nie jestem chemikiem) że przyszli mistrzowie obiektywu zaczynają od tak "podstawowych podstaw" i że jeszcze są dostępne w handlu zarówno nośniki jak i odczynniki. Z serca życzę powodzenia nowym adeptom sztuki fotografii. Ps. Wyłącznie dla Rodziców - NIE oceniajcie (krytycznie lub pozytywnie) prac swoich latorośli ( a już na pewno nie w ich obecności). Ps2. Dla Instruktorów- pokażcie dzieciarom jak przy pomocy roztworu jodyny i powiększalnika "zrobić" odbitkę na świeżym liściu pelargonii (no kurde - zwykłej pelasi z każdego zadbanego balkonu, byle był świeży). W dobie powszechnego i permanentnego fotografowania czegokolwiek i czymkolwiek każda osoba przejawiająca jakieś inklinacje w kierunku fot tradycyjnych i/lub cz/b to skarb. Pozdrawiam Organizatorów, uczestników i ich Rodziców. (o Panu Januszu zapomniałem ;-)).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: