Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sierpniu ogłoszą przetarg na wytyczenie "zebry" do Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sierpniu ogłoszą przetarg na wytyczenie "zebry" do Poznań Główny
29-07-2015 08:36   Janusz Ludwiczak
Miejski Inżynier Ruchu zatwierdził projekt nowej organizacji ruchu na Moście Dworcowym i fragmencie ulicy Matyi w związku z planowanym przejściem dla pieszych od przystanku tramwajowego do Dworca Głównego.

Gotowy jest już projekt techniczny. Zarząd Dróg Miejskich czeka obecnie na pozwolenie na budowę. W sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę przejścia dla pieszych.

Projekt techniczny przejścia jest już gotowy, trwają prace przygotowawcze do jego budowy, bo nie jest to proste zadanie - przy przejściu trzeba będzie zamontować sygnalizację świetlną dla pieszych i dla kierowców, a także oddzielnie do przejścia przez tory. Jezdnia zostanie też zwężona w tym miejscu do dwóch pasów ruchu, co oznacza, że trzeba ją przebudować i położyć nowe krawężniki. 12 czerwca Miejski Inżynier Ruchu zatwierdził projekt organizacji ruchu. Obecnie trwa procedura uzyskiwania stosownych pozwoleń umożliwiających realizację inwestycji. Następnie, w sierpniu, zostanie ogłoszony przetarg, w wyniku którego zostanie wyłoniony wykonawca robót budowlanych. Niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy rozpoczną się prace budowlane – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przejście ma powstać również przez północną nitkę ulicy Matyi. Dzięki tej inwestycji piesi, a zwłaszcza podróżni będą mogli z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" udać się na Dworzec Główny bez konieczności korzystania z tunelu podziemnego i centrum handlowego Poznań City Center. Inwestycja ma kosztować pół miliona złotych.


Komentarze (5)

31-07-2015 23:47:26
Negatyw
Szybciej się obiecuje, niż realizuje...
29-07-2015 14:56:37
morlock
@Aga. Ale za to masz Mniejszego Inżyniera Ruch...- czegoś tam. To należy docenić! A nie że jakieś tam rodzice z wózkami i o kulach na "piątkę" czekają nacht Głogowskiego by na Taczaka do endokrynologa dojechać. Mogli na tramwaj zapisać się 3 lata temu. Ale teraz masz MIRa (nie mylić ze ZBYCHEM) i u niego możesz się wysmęcać ;-).
29-07-2015 14:18:02
M.
Bilet senioralny będzie wprowadzony od stycznia. Przejście też będzie i jak widać nie jest to tylko obietnica, skoro będzie w najbliższych dniach rozpisany przetarg. Pewnych rzeczy nie można zrobić ot tak, na pstryknięcie palcami. Wbrew pozorom, wyznaczenie przejścia dla pieszych, to nie jest wyłącznie kwestia kupna farby i pędzla... Marudzenie stało się naszą cechą narodową.
29-07-2015 12:24:12
morlock
"...Gotowy jest już projekt techniczny... " A ile mnie kosztował jako POdatnika ten "projekt"? Mogę niedyskretnie zapytać? Tak ciccccccho, by nikt nie słyszał?
29-07-2015 10:38:41
Aga
Obietnice z opóźnieniem, a biletu dla seniorów brak
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: