Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od soboty tramwaje nie pojadą do Mostu Dworcowego. Głogowską będzie jeździć "wahadło" i... autobusy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od soboty tramwaje nie pojadą do Mostu Dworcowego. Głogowską będzie jeździć "wahadło" i... autobusy
30-07-2015 18:46   Janusz Ludwiczak
Od 1 sierpnia przez dziesięć dni tramwaje nie będą jeździć fragmentem ulicy Głogowskiej, a to względu na wymianę zwrotnic w związku z budową systemu ITS. Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 5 i 11. "Ósemka" zostanie zawieszona, a z Górczyna przez Głogowską, trasą PST przez Zachodnią i Dworzec Zachodni do przystanku "Most Teatralny" będą jeździć tramwaje wahadłowe linii nr 14. Jak dowiedział się portal lazarz.pl ZTM uruchomi również autobusy "za tramwaj" linii T8, które będą z przystanku "Głogowska/Hetmańska" dojeżdżać do Kaponiery.

Od soboty mieszkańców Łazarza czekają poważne utrudnienia komunikacyjne. W ramach budowy systemu ITS wymieniane będą zwrotnice na ul. Głogowskiej, przy skrzyżowaniu z Roosevelta. Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na ulicy Głogowskiej pomiędzy Dworcem Zachodnim a Mostem Dworcowym.

Prace, które rozpoczną się 1 sierpnia br. na ul. Głogowskiej przed skrzyżowaniem z Mostem Dworcowym, są niezbędne ze względu na konieczność wymiany zwrotnicy i napędu z przystosowaniem sterowania zwrotnicy do programu ITS. Działania te nie spowodują zmian w organizacji ruchu samochodowego, jednakże wymuszą zamknięcie części ul. Głogowskiej dla tramwajów – tłumaczy Katarzyna Lesińska z MPK Poznań.

Na dziesięć dni swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 5 i 11. Zawieszona zostanie "ósemka", a z Górczyna przez Głogowską, trasą PST przez Zachodnią i Dworzec Zachodni do przystanku "Most Teatralny" będą jeździć tramwaje wahadłowe linii nr 14. "Wahadło" dojedzie do Teatralki i dalej "mijanką" zjedzie na tor zachodni, którym powróci na Górczyn. "Czternastka" ma jeździć co 8 minut, a w niedzielę co 10 minut.

Zarząd Transportu Miejskiego zamierza również uruchomić autobusową komunikację zastępczą. Autobusy linii T8 mają kursować od przystanku "Głogowska/Hetmańska" do Kaponiery..

Aby wzmocnić komunikację na ul. Głogowskiej między ul. Hetmańską a Rondem Kaponiera i zwiększyć jej dostępność dla osób niepełnosprawnych uruchomiony będzie autobus "za tramwaj". Pojazdy linii T8 będą kursować co 16 minut z przystanku "Głogowska/Hetmańska" po trasie: Głogowska, Roosevelta, Bukowska, Zeylanda, Zwierzyniecka, Rondo Kaponiera i dalej przez Roosevelta i Głogowską do przystanku "Głogowska/Hetmańska" – powiedziała Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Utrudnienia na Głogowskiej mają potrwać do 10 sierpnia.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ OD NAJBLIŻSZEJ SOBOTY, 1 SIERPNIA:

Linia nr 5:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny - ... - STOMIL
Nastąpi powrót do standardowej częstotliwości. Uruchomiony zostanie przystanek "Głogowska/Hetmańska" przy skrzyżowaniu z ul. Kasprzaka.

Linia nr 8:
Będzie zawieszona

Linia nr 11:
STAROŁĘKA - Starołęcka - Rondo Starołęka - Hetmańska - Głogowska - GÓRCZYN

Linia nr 14 (wahadłowa):
GÓRCZYN - Głogowska - Zachodnia - Dworzec Zachodni - trasa PST - MOST TEATRALNY
Dalej tramwaje zjadą "mijanką" na tor zachodni i powrócą na Górczyn.
"Wahadło" będzie jeździć co 8 minut, w niedzielę do godz. 10 co 10 minut.

Linia nr 18:
FRANOWO - ... - Most Dworcowy - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - Pl. Cyryla Ratajskiego - 23 Lutego - Pl. Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - Estkowskiego - Rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T8:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA - Głogowska - Roosevelta - Bukowska BAŁTYK
Powrót: BAŁTYK - Zeylanda - Zwierzyniecka - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Głogowska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Pojazdy na linii nr T8, mającej wzmacniać linię nr 14, będą kursować co 16 minut.


Komentarze (3)

30-07-2015 19:59:36
emeryt
Osobom starszym i niepełnosprawnym zafundowano darmową gimnastykę w czasie przesiadki z autobusu do tramwaju. Dlaczego autobusy nie jadą do Górczyna.
29-07-2015 18:04:09
Roman Modrzynski
Autobusy dlatego ze nie będzie bimb niskopodlogowych na 14, Osobom starszym i niepełnosprawnym ułatwi to przemieszczanie się
29-07-2015 00:41:28
tonny
bez sensu. niech się zdecydują - albo tramwaj albo autobus.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: