Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W miejscu Magnolii będzie sklep z artykułami wyposażenia wnętrz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W miejscu Magnolii będzie sklep z artykułami wyposażenia wnętrz
01-07-2015 09:13   Janusz Ludwiczak
ZKZL-owi udało się wynająć lokal, w którym znajdowała się włoska restauracja Magnolia. Będzie tam sklep sieci Fabryka Form, który oferuje artykuły wyposażenia wnętrz - meble, artykuły do kuchni, łazienki, sypialni i związane z design.

Jak już informowaliśmy działająca od 2008 roku w lokalu przy ul. Głogowskiej 40, tuż przy Parku Wilsona włoska restauracja Magnolia przeszła do historii. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych otrzymał klucze do lokalu od właścicieli, którzy od 2,5 roku zalegali z czynszem. Długi sięgają ponad 800 tysięcy złotych. ZKZL złożył pozew o eksmisję i odzyskanie należności. Cały sprzęt i ruchomości w lokalu zajął komornik. Na dodatek Villa Magnolia zignorowała gości, którzy zapłacili prawie 3 tys. zł na organizację przyjęcia komunijnego w połowie maja 2015 roku.Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od stycznia szukało kilku najemców.

Mieliśmy kilka zapytań o ten lokal, głównie byli to restauratorzy. Robiliśmy wszystko, by lokal ten stał pusty. Dopuszczaliśmy również inne formy działalności. Nie będzie to restauracja, ale sklep związany z desing, który ma również prowadzić działania kulturalne – wskazuje Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Lokal przy ul. Głogowskiej 40 ma w sumie 427 metrów kwadratowych powierzchni, z czego 220 m2 to piwnice. Dodatkowo lokal posiada taras o powierzchni 200 m2, za który najemca nie będzie musiał płacić. Cena wywoławcza za nieruchomość wynosiła 22 i 27 złotych za metr kwadratowy. Przyszły najemca lokalu po Magnolii musi więc liczyć się, że miesięczny czynsz będzie kosztować przynajmniej 4 840 zł lub 5 589 zł (prawie 10,5 tys. zł za całość).

Fabryka Form to istniejący już od 10 lat sklep z designem z całego świata, do tej pory działał również w Starych Koszarach przy ul. Wojskowej. Dzięki rewitalizacji lokalu, mamy nadzieję dołożyć swoją cegiełkę do wyglądu tak ważnej dla poznaniaków ulicy Głogowskiej. Wierzymy, że Magnolia nadal cieszyć ich będzie zarówno swoim wyglądem, jak i charakterem. Fabryka Form / Magnolia będzie bowiem nie tylko sklepem, ale także żywą siedzibą sztuki, źródłem inspiracji, centrum ciekawych wydarzeń, warsztatów i spotkań w otoczeniu najlepszego designu. Sklepem, do którego przyjemnie będzie wpaść zarówno po to, by zakupić dodatki do domu, czy nabyć oryginalny prezent, ale również miejscem, do którego zachodzi się przy okazji spaceru po parku, by miło spędzić czas – zapowiada Dominika Gauza.

Sklep w lokalu po włoskiej restauracji Magnolia ma zostać otwarty w sierpniu.


Komentarze (1)

01-07-2015 12:11:08
Ostatni normalny
Dobry wybór. Łazarz trochę się podlansuje i podgoni Jeżyce.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: