Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Magnolia zadłużona na ponad 800 tys. zł! Restauracja ignoruje gości, który wpłacili pieniądze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Magnolia zadłużona na ponad 800 tys. zł! Restauracja ignoruje gości, który wpłacili pieniądze
12-11-2014 13:47   Janusz Ludwiczak
Po naszym artykule o zamknięciu Magnolii zgłosili się do redakcji portalu państwo Kinga i Dariusz Plucińscy, którzy zapłacili prawie 3 tys. zł na organizację przyjęcia komunijnego w Magnolii, które miał odbyć się w połowie maja przyszłego roku. Okazuje się, że właściciele włoskiej restauracji od 2,5 roku zalegają w ZKZL z czynszem. Długi Magnolii sięgają ponad 800 tysięcy złotych. ZKZL złożył pozew o eksmisję i odzyskanie należności. Cały sprzęt i ruchomości w lokalu zajął też komornik.

Jak pisaliśmy tydzień temu włoska restauracja Villa Magnolia najprawdopodobniej zbankrutowała. Przynajmniej od sierpnia lokal jest zamknięty na dobre. Okna Magnolii zasłonięte są kotarami, nie ma również żadnej informacji na drzwiach lokalu. Od ponad tygodnia próbowaliśmy skontaktować się z Magnolią zarówno drogą mailową jak i telefoniczną, jednak bez efektu. Więcej w artykule: Magnolia została zamknięta na dobre?

Po naszej publikacji otrzymaliśmy telefon od państwa Kingi i Dariusza Plucińskich, którzy w maju przyszłego roku chcieli zorganizować przyjęcie komunijne i wpłacili Magnolii kwotę 2 970 złotych.

Chcieliśmy zorganizować w Magnolii przyjęcie komunijne dla 21 gości. Mieszkamy niedaleko, wybraliśmy ten lokal również z tego względu, że jest położony w miejscu klimatycznym, a przede wszystkim funkcjonuje od wielu lat - powiedziała Kinga Plucińska.

Spotkaliśmy się z menadżerem w czerwcu, rok przed komunią. Wybraliśmy menu, podpisaliśmy umowę i wpłaciliśmy 2 970 złotych na organizację przyjęcia komunijnego. Chcieliśmy od razu wpłacić całość, by nie rozeszły się nam pieniądze. Po artykule na łamach portalu postanowiliśmy się z panem redaktorem skontaktować. Jesteśmy zaponiepokojeni. Wielokrotnie dzwoniliśmy pod podane numery telefonów, ale nikt nie odbiera. Również sama Magnolia jest zamknięta - żali się Kinga Plucińska.

Państwo Plucińscy zgłosili sprawę na policję. Okazuje się, że właściciele włoskiej restauracji od 2,5 roku zalegają w ZKZL z czynszem. Długi Magnolii sięgają ponad 800 tysięcy złotych. ZKZL złożył pozew o eksmisję i odzyskanie należności. Cały sprzęt i ruchomości w lokalu zajął też komornik.

Magnolia od 2,5 roku zadłużona jest na ponad 800 tysięcy złotych. Złożyliśmy pozew o eksmisję i odzyskanie należności. Wielokrotnie prowadziliśmy rozmowy z właścicielami. Padały deklaracje o spłacie zadłużenia i rozłożenie odpłatności na raty. Problem jednak zaczął narastać. Raz zaległości w płatnościach były spłacane, raz nie. Właściciele mają również lokal na Garbarach, tam też jest zadłużenie i będzie taka sama sytuacja. Czynsz za lokal Magnolii wynosi 25 tys. zł, z tego względu, że nieruchomość ta ma ogromną powierzchnię. Bardzo szybko rosło zadłużenie, doszły do tego odsetki, stąd uzbierało się w sumie ponad 800 tys. zł - powiedział Jarosław Pucek, prezes spółki Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Najpierw musimy odzyskać ten lokal. Właściciele liczyli, że uda im się go spieniężyć. Nakazy zapłaty lub egzekucja długu nie jest już skuteczna. Cały sprzęt jest zajęty przez komornika - twierdzi Jarosław Pucek, szef ZKZL-u.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Komentarze (3)

17-11-2014 07:19:36
Negatyw
Trzeba zrobić akcję ulotkową i ozdobić nimi szyby obu lokalizacji. Podać kontakt mailowy do kogoś, kto będzie koordynatorem (w necie również). Wtedy wszyscy pokrzywdzeni zbiorą się i będą walczyć wspólnie. Przy okazji będzie należna "reklama".
12-11-2014 18:12:10
oszukana
Ja rowniez, wplacilam na komunie razem z siostra pieniadze na komunie. Wlasciciel nie odbiera telefonu, ale wiem gdzie ma druga restauracje, ale sama nic nie zrobie. W Powiesilam nawet informacje na resteuracji o tym kto zostl oszukany, ale ewidentnie komus to przeszkadzalo. Chcialam naglosnic ta sprawe w gazecie, ale musi byc wiecej osob oszukanych, wtedy sprawa zostanie zgloszona do prokuratury a nie na policje. Wiec bardzo prosze pisac jezeli ktos zostal oszukany tak jak ja. Im wiecej osob tym wieksza szansa na odzyskanie pieniedzy
12-11-2014 14:38:36
Szymon
Państwu Plucińskim polecam zgłoszenie się do banku. Widze że całe szczeście wpłacili sume za pośrednictwem karty płatniczej a nie w gotówce. Proszę sie dowiedzieć kto odpowiada za realizacje tej usługi. analogicznie moznabyło odzyskac pieniądze wpłacone na wycieczki w upadających biurach podrózy. W banku powinni w tym pomóc. Usługa taka nazywa sie chargeback. tutaj wiecej o niej: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/chargeback-reklamacja-platnosci-karta Powodzenia!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: