Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łazarz Łazarz to nie bajka, nie banglasz to uważaj" - gimnazjaliści poczuli "Rytm Łazarza" {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łazarz Łazarz to nie bajka, nie banglasz to uważaj" - gimnazjaliści poczuli "Rytm Łazarza" {WIDEO}
23-05-2015 04:54   Janusz Ludwiczak
Przez dwa tygodnie uczniowie Gimnazjum nr 51 wsłuchiwali się w rytm dzielnicy. Podczas warsztatów wspólnie z raperem, didżejem i dziennikarką radiową zbierali dźwięki Łazarza i kryjące się w nich historie. Efekty pracy można było posłuchać podczas koncertu finałowego w piątkowy wieczór w Ogrodzie Łazarz przy ul. Potockiej.

W ramach projektu "Włącz Łazarz - Otwarta Strefa Kultury" odbyły się warsztaty raperskie, didżejskie i reporterskie dla młodzieży. Gimnazjaliści mogli poznać techniki miksowania, a pod okiem rapera znaleźć dobre rymy, bity i stworzyć swój tekst. W piątek w Ogrodzie Łazarz przy ul. Potockiej uczestnicy projektu pokazali swój talent i umiejętności nabyte od prowadzących warsztaty.

Był to projekt skierowany do gimnazjalistów, do osób młodych, które mają coś do powiedzenia o tej dzielnicy. Tutaj mieszkają, chodzą do szkoły, znają problemy swojego fyrtla, z którymi spotykają się na co dzień nie tylko w szkole, ale na ulicy. Jeden z uczestników projektu od dawna pasjonuje się rapem - powiedziała Agnieszka Różyńska, Generator Malta.

Oskar Oczkowski - Valo, który jest uczniem Gimnazjum 51 zaprezentował swoje rapowe brzmienia wspólnie ze znanym warszawskim raperem 5000.

Specjalnie do projektu "Rytm Łazarz" został napisany utwór o dzielnicy, który został wyrapowany w piątkowy wieczór w Ogrodzie Łazarz:
"Łazarz, Łazarz jazda to nie bajka,
sama prawda,
nie banglasz to uważaj,
to naszego życia styl,
obszar dobrego przekazu
posłuchaj słów tubylców
poczuj klimat od razu.".

Rytm Łazarza był częścią projektu "Włącz Łazarz" realizowanego w ramach Otwartej Strefy Kultury. Dzięki połączeniu sił różnych inicjatyw zaangażowanych we wspólne działanie na rzecz kreatywnego wykorzystania pustostanów, odnawiania zaniedbanych przestrzeni i tworzenia miejsc przyjaznych kulturze w dzielnicy Łazarz. Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

To nie koniec wydarzeń w Ogrodzie Łazarz. W czerwcu powstanie w nim kino plenerowe.

W ramach Malta Festival planujemy kino plenerowe. W Ogrodzie Łazarz wyświetlony zostanie film "Xenia". Planujemy również różne koncerty, a także spektakl "Obsesja", który zaprezentuje Teatr Remus z Warszawy - zapowiada Agnieszka Różyńska z Fundacji Malta.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

23-05-2015 17:09:05
Allice
Tragedia! Następnym razem, jeżeli będziecie coś takiego organizować, zapewnijcie też jakiś patrol. Po za ludźmi z alkoholem w miejscu publicznym (również nieletnimi), małe dzieciaki chodziły po dachach garaży - co jest nawet udokumentowane na zdjęciach powyżej. Nikt nie pomyślał że mogło skończyć się tragicznie lub mógł zostać uszkodzony dach? Po za tym nie mam pewności, ale czy przypadkiem nie jest to zakazane? Z tego co pamiętam, kiedyś za wchodzenie na te garaże policjanci łapali. Pominę już że muzyka była kiepska...
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: