Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spod ręki Dróżdża - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spod ręki Dróżdża
22-05-2015 00:18   Janusz Ludwiczak
W Galerii Muzalewskiej przy ul. Głogowskiej 29 otwarto wystawę prac Stanisława Dróżdża, nieżyjącego już twórcy w dziedzinie poezji konkretnej.

W kamienicy przy ul. Głogowskiej 29/3, mieszczącej się tuż obok dawnego Hortexu w piątkowy wieczór otwarto wystawę "Spod ręki Dróżdża".

Wystawiamy prace nieżyjącego artysty Stanisława Dróżdża. Na wernisaż przyjechała wdowa, Anna. Galeria Muzalewska istnieje 15 lat, staram się prezentować dobrą sztukę, współczesną, nowoczesną, Do tej galerii zapraszam jak do własnego mieszkania, gdyż tutaj mieszkałam przez cztery lata, obecnie tylko wynajmuję lokal - powiedziała Hanna Muzalewska.

Stanisław Dróżdż był jednym z głównych animatorów poezji konkretnej w Polsce, organizował wiele wystaw i sesji naukowych na ten temat. Ukończył Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Narodowych we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i również za granicą, m.in. Museum of Contemporary Art w Los Angeles, Schwarz Galeria d'Arte w Mediolanie, Museum of Modern Art w Hunfeld. W 2001 roku został laureatem nagrody Fundacji Nowosielskich za "twórcze i wizjonerskie połączenie dwóch duchowych dziedzin: sztuki i poezji". W 2003 roku reprezentował Polskę na 50. Biennale Sztuki w Wenecji. W swoim dorobku artysta miał ponad 300 wystaw krajowych i zagranicznych - indywidualnych i zbiorowych.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: