Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Półmaratończycy odbierają w Arenie numery startowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Półmaratończycy odbierają w Arenie numery startowe
11-04-2015 00:27   Janusz Ludwiczak
Zawodnicy 8. Poznań Półmaraton odbierają w Arenie numery i zestawy startowe. Biegacze mogą na targach sportowych Expo zakupić potrzebne odżywki, a także odzież i akcesoria sportowe.

8980 osób zapisało się do 8. Poznań Półmaraton, który wyruszy w niedzielę o godz. 10 z Malty. Zawodnicy zmierzą się zdystansem 21,097 km.

Blisko 9 tysięcy osób spodziewamy się starcie 8. Poznań Półmaratonu. Zawodnicy z 27 krajów zmierzą się z dystansem 21,097 kilometrów. Będą biegacze z Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Chin, Danii, Kanady, Meksyku czy Portugalii. Biegacze, a także także osoby, które chcą rozpocząć przygodę z bieganiem mogą w Arenie zakupić sprzęt sportowy, odzież, odżywki, suplementy diety, ale także spotkać trenerów i osoby, które mogą pomóc i doradzić - powiedziała Monika Prendke z Biura Prasowego 8. Poznań Półmaraton.

Zawodnicy w Arenie odbierają zestawy i numery startowe. Biegacze, również początkujący mogą na targach sportowych Expo zakupić odzież, obuwie i sprzęt sportowy.

A dlaczego warto biegać?

Bieganie to najprostsza forma ruchu, nie trzeba specjalistycznych rzeczy, sprzętu, wizyt na siłowniach. Wystarczy założyć dres i obuwie. Biegam w sumie 20 lat. Po raz pierwszy w półmaratonie wziąłem udział w 2000 roku, a w maratonie w 2004 roku. Do zawodów przygotowywałem się rok. Osoby, które zaczęły biegać powinny robić to małymi kroczkami. Biegać powoli, zwiększać obciążenie, zaczynać od marszobiegów i truchtów - powiedział Marcin Fehlau, zawodnik 8. Poznań Maraton.

Biegać warto dla lepszego samopoczucia. Biegam siedem lata. Widząc osoby, które były zadowolone z biegania postanowiłam sama spróbować. W półmaratonie biorę udział po raz drugi. Myślę, że jestem dobrze przygotowana - sądzi Ewa Janknegt.

Warto biegać dla zdrowia. Dzieki bieganiu człowiek znacznie lepiej się czuje. Biegam w sumie już od trzech lat. Do półmaratonu trenowałem cztery miesiące, jest to mój pierwszy udział w tego typu biegach. Początkującym biegaczom polecam, by najpierw skontaktowali się z osobami, które już na tym się znają, poradzili się jakie podjąć pierwsze kroki - przekonuje Arkadiusz Golert.

Targi Expo 8. Poznań Półmaraton odbędą się w Arenie jeszcze w sobotę, w godz. od 10:00 od 20:00. W tym samym miejscu i czasie zawodnicy niedzielnego półmaratonu mogą odbierać numery i pakiety startowe. Wstęp wolny.

Ceremonia otwarcia półmaratonu w niedzielę o godz. 9:30 na ul. Abpa Baraniaka, na wysokości Kopca Wolności. Trasa biegu prowadzić będzie przez Rataje, Dębinę, Wildę i Centrum.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: